План представили Кіт Келлог і Фред Флейц, які обіймали посади керівників апарату Ради нацбезпеки під час його президентства.

Дивіться також Чи може стати прихід до влади Трампа проблемою для України: пояснення Буданова

Помічники Трампа представили йому план "закінчення війни в Україні"

Згідно з планом, США припинять військову допомогу Україні, якщо вона не сяде за стіл переговорів з Росією. Натомість Москву пропонують примусити сісти за стіл переговорів, відклавши на тривалий час обіцянку членства України в НАТО.

Також Сполучені Штати попередять Москву, що будь-яка відмова від переговорів призведе до посилення американської підтримки України.

Ми говоримо українцям: "Ви маєте сісти за стіл переговорів, і якщо ви не сядете за стіл переговорів, підтримка з боку Сполучених Штатів вичерпається. І ви кажете Путіну: "Він має сісти за стіл переговорів, а якщо не зробите цього, ми дамо українцям усе необхідне, щоб убити вас у полі",
– сказав Кіт Келлог.

Повідомляється, що після того, як цю стратегію представили Трампу, він відреагував на неї позитивно.

Я не стверджую, що він погодився з цим або погодився з кожним словом, але ми були раді отримати зворотний зв'язок,
– сказав Фред Флейц.

До слова, Фред Флейц також сказав, що Україні не потрібно поступатися територією Росії офіційно. Однак він заявив, Україна навряд чи відновить ефективний контроль над усією своєю територією у найближчому майбутньому.

МЗС України не відповіло на прохання журналістів прокоментувати план. Тим часом деякі аналітики вже висловили стурбованість тим, що план Келлога та Флейца може дати Москві перевагу на переговорах.

"Те, що описує Келлог, – це процес, спрямований на відмову України від всієї території, яку окупувала Росія", – сказав Деніел Фрід, колишній помічник держсекретаря, який займався політикою щодо Росії.