Колишній співробітник СБУ Іван Ступак заявив 24 Каналу, що усе поступово. Він додав, що українці відреагували з жартами на дозвіл бити поблизу Харкова. Мовляв, нібито "неподалік" цього міста навіть віддалені регіони країни-агресорки.

Дивіться також Є лише один спосіб: як Кремль може відповісти на удари по Росії західною зброєю

Куди можна вдарити в Росії

Згодом з'явилися червоні "буйки" для ударів по території Росії – 200 миль. Це орієнтовно 320 кілометрів. Однак, до цієї відстані ще чимало ворожих об'єктів.

У мене є така фантазія – місто Липецьк. Там є Липецький військовий аеродром. Там стільки літаків розташовано,
– наголосив Ступак.

Ворог має велику кількість різноманітних військових об'єктів. Наприклад, дослідні науково-конструкторські лабораторії, інститути, які проєктують ракети та виготовляють деталі до радарів.

"Нам лише озброєння потрібно nf все. Думаю, що на півтора – два місяці так Україна точно буде завантажена, поки всі ці об'єкти знищать. А потім вже дійсно можна ці "буйки" розширювати й розтягувати", – сказав колишній співробітник СБУ.

Москва поки що не цікавить Україну. Вона не має великого значення у цих атаках. Тобто спочатку удари по військових об'єктах ворога, квазівійськових, а далі – треба дивитися.

Що ще треба знищувати на російській території

Можна скільки завгодно не дивитися телевізор в Росії, проте рано чи пізно доведеться мати справу з людьми, які це роблять. Ступак додав, що треба знищувати російське ефірне телебачення. Усе, аби у росіян бодай трохи розчистилися мізки.

"Це на рівні фантазії. Ми ж не можемо знищити все російське ефірне телебачення. Навіть, якщо там буде знищена Луб'янка, це не повпливає на росіян", – наголосив колишній співробітник СБУ.

Вони звикли мислити тим, що їм дають "згори". Тобто – для росіян "нормально" чекати наказів і без них нічого не робити. А людей, які можуть в Росії організувати певний протестний захід, поки що немає.

Дозвіл США на удари по Росії

  • Американський президент дозволив бити по Росії зброєю, яку передали Україні. Держсекретар США Ентоні Блінкен зауважив, що після початку наступу Росії на Харківщину українська держава запросила дозвіл бити американською зброєю по російській території. Байден дозволив бити по прикордонню, звідки окупанти обстрілюють Україну.
  • Директор з питань Європи Ради нацбезпеки США Майкл Карпентер зауважив, що мовиться не лише про удари по прикордонному з Харківщиною регіону Росії. За його словами, це про весь регіон на Півночі, звідки загарбники ведуть вогонь.
  • Водночас, не йдеться про застосування ракет ATACMS для ударів великої дальності. Утім, конгресмени засудили це обмеження. Вони заявили, що дозвіл на використання американської зброї потрібно було дати ще до наступу росіян в Харківській області.