Як-от США не дозволили бити вглиб російської території. Навіть обмежене використання західної зброї змусило путінську еліту серйозно перейматися. Росіяни дійсно можуть відповісти, але не воєнним шляхом. Військовий експерт Петро Черник назвав 24 Каналу єдиний спосіб, як вони це можуть зробити.

До теми Кремль погрожує "фатальними наслідками": що для України означає дозвіл на удари по Росії

Лише несиметрична відповідь

Прессекретар Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков сказав, що Захід завжди дозволяв Україні завдавати ударів своїм озброєнням по Росії. З огляду на таку заяву, можна сказати, що Кремль "проковтнув" такий новий крок з боку західних країн.

Якщо ядерну зброю винести за дужки, росіяни не мають чим відповісти у конвенційній частині військової справи. Вони вже застосували проти українців весь наявний арсенал озброєння – від пістолета Макарова та автомата Калашнікова до зброї, яка нібито не має аналогів, як-от ракети Х-47.

Кремль може відповісти лише у несиметричний спосіб. Себто загрожувати життю світових лідерів і здійснювати теракти на різноманітних об'єктах інфраструктури. Приміром, газопровід Уренгой – Помари – Ужгород чи нафтопровід "Дружба".

"На мій погляд, у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стріляли саме вони (росіяни – 24 Канал). Вони показали, що готові грати без правил та на персональному рівні", – сказав Петро Черник.

Удари західною зброєю по Росії: найголовніше

  • У Білому домі 31 травня повідомили, що Україна має дозвіл бити американською зброєю по Росії. Це стосується не лише Харківщини, але і всього регіону на Півночі, де окупанти обстрілюють Україну.
  • Франція, ймовірно, надала дозвіл на використання ракет Storm Shadow/SCALP по російській території. Президент Еммануель Макрон казав, що Україна має мати можливість нейтралізовувати бази, з яких окупанти запускають ракети.
  • Ще на початку травня у Великій Британії заявили, що українці можуть використовувати їхню зброю для ударів по цілях в глибині Росії. Там сказали, що озброєння, яке передають Україні, можна використовувати так, як вирішать у Києві.