Про це в ефірі телемарафону заявив директор з питань Європи Ради нацбезпеки США. Майкл Карпентер пояснив, на що саме дав дозвіл Білий дім, передає 24 Канал.

Зверніть увагу Дозволили бити по території Росії: США та Німеччина теж підтримали право України на самооборону

На яку територію поширюється дозвіл США

Високопосадовець зазначив, що з міркувань оперативної безпеки не хоче надавати надто багато деталей, аби не давати інформацію противнику України. Водночас наголосив, що США має дуже надійний канал комунікації з українською стороною.

Це (дозвіл – 24 Канал) стосується ділянки на кордоні, звідки Росія веде обстріли. Стосується усього регіону на Півночі, де російські сили обстрілюють Україну. Раніше вони могли відносно безпечно звідти обстрілювати, але тепер українські сили можуть використовувати наші боєприпаси та зброю, щоб мати можливість вести вогонь у відповідь,
– підкреслив Майкл Карпентер.

Водночас зазначив, що не йдеться про застосування ракет ATACMS для ударів великої дальності.

Дивіться також Козирі в України: військовий оглядач пояснив, що зміниться після дозволу ударів по Росії

США дозволили Україні бити по Росії: що відомо

  • На пресконференції у Швеції Володимир Зеленський заявив, що рано-вранці 31 травня отримав певний меседж щодо згоди США на удари по російській території.
  • Речник президента Сергій Нікіфоров повідомив, що Україна почала отримувати позитивні сигнали з дипломатичних каналів про обмежене використання американської зброї у прикордонному з Харковом регіоні.
  • Держсекретар США підтвердив, що Джозеф Байден дав відповідний дозвіл.
  • "Упродовж останніх кількох тижнів Україна звернулася до нас і попросила дозволу використовувати зброю, яку ми надаємо для захисту від цієї агресії, включно по російських військах, які зосереджуються на російському боці кордону, а потім атакують Україну. Це право президента, і, як ви чули, він схвалив використання нашої зброї з цією метою", – заявив Ентоні Блінкен.
  • У WSJ зазначили, що йдеться про удари HIMARS і артилерією.