Українці, які живуть у столиці Лівану, розповіли, що там зараз відбувається, пише 24 канал.

Детальніше У Бейруті прогриміли два потужних вибухи: останні новини, фото, відео

Влада досі мовчить

Христина Маренкова, яка перебуває в Бейруті, наголосила, що влада Лівану досі не звернулася до народу. До того ж, немає жодних офіційних рекомендацій у зв'язку з вибухом, про це українка розповіла виданню "The Бабель".

Натомість посольство США, за словами жінки, вже звернулося до своїх громадян. Американців просять триматися якомога далі від епіцентру вибуху, аби не вдихати повітря звідти.


Водночас, як зауважила Маренкова, мешканці столиці вже почали порівнювати ситуацію з вибухом на Чорнобильській АЕС. Мовляв, у районі вибуху можуть бути якісь "хімічні випаровування".

Лікарні в столиці переповнені

Будинок Марини Томах, яка живе в Бейруті, розташований за 8 кілометрів від місця трагедії, на висоті 600 метрів. В ефірі одного з українських телеканалів вона розповіла: після вибуху там дещо обсипалася стіна, але ризику обвалу немає.

Вона пояснила, що найбільше постраждали будинки, розташовані у межах 5 кілометрів від порту: там вибиті вікна, зруйновані стелі. Влада поки не може оцінити реальну кількість жертв та потерпілих. Але поранених вже доводиться везти за межі міста, адже лікарні переповнені.

За її словами, місцеві мешканці називають різні причини, чому міг трапитися вибух. Серед версій – ізраїльська ракета, пожежа та загоряння хімічних речовин.

Детальніше Масштабний вибух у Бейруті: що відомо про ймовірні причини

"Все почалося з пожежі, туди виїхала бригада. Досі незрозуміло, що з нею. Пожежна станція розташована близько до епіцентру подій, тобто звідти допомоги вже чекати не варто. Гасити приїжджають з інших міст", – розповіла вона.