Чи чекати різкого потепління у квітні, в інтерв'ю 24 Каналу розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух.

Зверніть увагу Навіть до -8 градусів: де і як довго ще будуть заморозки

Чи буде різке потепління у квітні

Наприкінці березня і в першій половині квітня погоду зумовлювало субтропічне повітря. Якщо говорити про максимальні температури, вони сягали 25 і навіть в деяких районах 29 градусів.

Такі температури є надзвичайно високими й нетиповими для цього періоду. Вони спостерігаються дуже рідко, можуть відмічатися три рази на 100 років. І якраз такий випадок ми з вами спостерігали,
– зауважила Балабух.

Втім, уже з середини місяця та упродовж наступного тижня погоду будуть зумовлювати арктичні повітряні маси.

Метеорологиня додала, що арктичне повітря, яке приходить в Україну, відчутно знизить температуру. Особливо максимальні значення. Вони стануть нижчими за норму.

Однак мінімальна температура повітря, попри такий потужний затік холоду, залишиться в межах норми. Тільки, можливо, 20 квітня опуститься нижче норми.

Експертка зауважила, що при цьому в нас може знову спостерігатися сніг, адже деяких регіонах, особливо на Заході, нічні температури можуть опускатися навіть нижче нуля.

Проте така погода є типовою для цього періоду року. Якраз нетиповими є такі дуже високі температури, практично літні, які були на початку місяця, наголосила спікерка.

І коли говорити за тенденцію, то якраз за тими розрахунками, які зараз вже є, чисельних моделей прогнозу погоди, бачимо, що такі аномально різкі зміни температури повітря, як в сторону підвищення, так і зниження, надалі малоймовірні,
– підкреслила Віра Балабух.

Також додала, що погода повертається до норми.

Дивіться також В яких регіонах очікувати дощ: прогноз погоди в Україні на 19 квітня