Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Трамп: "Російське розслідування" ставить Америку в дуже погане становище

Анексія Криму і війна на Донбасі – не різкі кроки Путіна? В 2008 році Україну відмовилися приєднувати до плану дій по досягненню членства в НАТО через погрози Путіна, що він окупує Крим і Донбас, оскільки вважає їх своїми територіями. І все одно Путін напав. То чи є сенс вірити простроченим міфам?
– запитує Микола Давидюк.

Тому, на думку політолога, треба думати, як навчитися ставити Путіна на місце і зробити так, щоб Україна була сильною настільки, щоб північний сусід не зазіхав на нашу територію. Це сильний виклик для України, нашої армії, дипломатії і наших партнерів.

При цьому, вважає Давидюк, навряд чи Захід заради завершення конфлікту на Донбасі змушуватиме Україну надати особливий статус ОРДЛО. За словами експерта, в США і ЄС розуміють, що конституційні питання – суто внутрішнє питання України. Тому, якщо Україна займе чітку і жорстку позицію, що не змінюватиме конституційний лад заради примхи Путіна, то ніхто на нас не тиснутиме.

"Для України особливий статус ОРДЛО означатиме державне фіаско. Нам нав’яжуть політику Кремля напряму через Донбас. Тоді про реформи, євроінтеграцію можна забути. Ці мавпи з гранатами, які бігають по Донбасу, скакатимуть по Верховній Раді і задаватимуть головний тон політикуму. Приміром, кричатимуть, що проти "безвізу", оскільки це шкодить дружнім стосункам з Росією, в якої його немає. Ми зануримося в морок, з якого виходу не буде", – наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, Державний департамент США закликав Росію припинити війну на Донбасі. Адже саме Росія розпочала цей конфлікт. Раніше, адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила постачання Україні снайперських гвинтівок M107A1 і супутнього устаткування на суму 41,5 мільйони доларів.

Читайте також: На старті: як Путін перемагатиме Путіна?