Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про це перед початком міністерської зустрічі Альянсу у Празі.

Дивіться також Нова безпекова угода підписана: Зеленський прибув у Швецію на саміт Україна-Північна Європа

Погрози Росії ніколи не втіляться у життя

Столтенберг також підкреслив, що у погрозах з боку Росії нема нічого нового.

Ми з 2022 року надаємо допомогу Україні. Тривалий час Путін залякував нас, спонукаючи не робити цього. Він ще перед початком вторгнення у лютому 2022 року застерігав нас не допомагати Україні та погрожував наслідками,
– заявив генсек.

Крім того, він повторив заяву, яку зробив перед початком зустрічі НАТО, про те, що Україна має бити по Росії, щоб захищатися. За його словами, Україна має право на самооборону з використанням зброї Альянсу. Він запевнив, що це не зробить НАТО учасником війни.

Єнс Столтенберг додав, що відповідальність на можливій ескалації буде лежати на Росії, як це було не раз з 2022 року. Він заявив, що нагнітанням ворожнечі займається Росія, а не Україна. Саме зараз Росія відкрила новий фронт на Харківщині.

Ключові країни Заходу дали Україні дозвіл бити по Росії

  • США дозволили Україні використовувати американську зброю для ударів по території Росії. Втім, будуть і певні обмеження. Прессекретар президента Сергій Нікіфоров зазначив, що Україна почала отримувати позитивні сигнали з дипломатичних каналів про обмежене використання американської зброї у прикордонному з Харковом регіоні.
  • Німеччина також домовилася з Україною, що вона використовуватиме німецьку зброю "відповідно до міжнародного права" для захисту від російських ударів, які ворог завдає із прикордонних територій. Про це сказав речник уряду Штеффен Хебештрайт. Фактично німці дозволили бити своєю зброєю по Росії.
  • Серед країн, що раніше дозволили використовувати свою зброю по цілях у Росії є: Велика Британія, Польща, Швеція, Франція, Канада, Чехія, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва.