Так, синоптик Ігор Кібальчич спрогнозував, яка буде погода в перший місяць весни. Також розповів, коли знову може знизиться температура, передає 24 Канал.

До слова Чи вдарять ще люті морози навесні: синоптик дав чітку відповідь

Коли чекати похолодання в березні

Кібальчич писав, що в перші дні місяця на сході Європи та в Україні очікується південно-східне перенесення повітряних мас під впливом західної периферії великого та малорухомого азійського антициклону.

Втім, ближче до кінця першої декади на зміну азійському антициклону прийде поле високого тиску з півночі, з районів Скандинавського півострова та країн Балтії.

Температура повітря в цей період трохи знизиться, на 3 – 7 градусів, але все ще перевищуватиме кліматичну норму. У нічні години очікується зниження температури до 2 – 8 морозу, вдень через високе сонце й малу хмарність прогрів буде доволі жвавим,
– зазначив синоптик.

Цікаво, що в другій декаді березня ймовірність опадів збільшиться. Вони проходитимуть переважно у вигляді дощу, подекуди ще з мокрим снігом. Втім, температура залишиться високою, а через щільність хмар ночі помітно потеплішають.

Після 18 – 20 березня температура також буде вищою за норму, проте, з незначними міждобовими коливаннями. Так, в окремі ночі можливі приморозки до 1 – 7 градусів, окрім Півдня.

Таким чином, середньомісячна температура березня по всій Україні очікується вищою за норму на 2 – 3,5 градуса й коливатиметься в межах 1 – 6 тепла, в Одеській та місцями західних областях 7 – 8. І тільки в Карпатах ще близько 0 градусів.

Дивіться також Снігопад навесні: буде в Україні, чи вже ні

Прогноз на першу неділю березня

Зауважимо, що на неділю, 3 березня, Кібальчич прогнозував:

  • на Заході хмарність з проясненнями. Вдень місцями пройдуть невеликі короткочасні дощі. Вночі 2 – 7 тепла, вдень до +12, на Закарпатті +16;
  • на Півночі мінлива хмарність, без опадів. Вночі від 4 морозу до 1 тепла, вдень 3 – 8 градусів;
  • у центральних областях хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Вночі 3 морозу – 2 тепла, вдень 4 – 9;
  • на Півдні мінлива хмарність, без опадів. Вночі 1 – 6 тепла, вдень до +12, але на узбережжі Одещини 2 – 7 градусів;
  • на Сході хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Вночі від 4 морозу до 1 тепла, вдень 3 – 8 тепла.