Церемонія прощання розпочалась об 11:00 в Українському домі, що на вулиці Хрещатик, 2.

Читайте також Історія першого Президента Леоніда Кравчука: від тріумфу до капітуляції

Прощання із Кравчуком

Труну з першим президентом України заносили військові. Під час цього лунала "Мелодія ля-мінор" Мирослава Скорика.

Церемонія прощання з Леонідом Кравчуком у Києві: дивіться відео

На церемонії прощання були присутні другий, третій, п'ятий, а також шостий президенти України. Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко та Володимир Зеленський прийшли, щоб вшанувати пам'ять Леоніда Макаровича. Зауважимо, що Зеленський був усередині будівлі та не виходив до журналістів. Пізніше він опублікував фотографію з церемонії – там була присутня й перша пані України Олена Зеленська.


Володимир та Олена Зеленські на церемонії прощання з Кравчуком / Фото з телеграму Володимира Зеленського

Загалом на церемонію прощання з першим президентом України прийшло безліч людей, щоб ушанувати його пам'ять. Зокрема, були колишні та чинні високопосадовці. Серед них – Віталій Кличко, Олександр Мороз, Олександр Ткаченко та міністр оборони України Олексій Резніков. Також прийшли брати Суркіси.

Як відбувалась церемонія прощання з Кравчуком / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Попрощатися з Кравчуком прийшли Кучма, Ющенко та Порошенко: дивіться відео

Смерть Кравчука: що відомо

  • 10 травня у ЗМІ з'явилась інформація про смерть першого українського президента. Потім сумну звістку підтвердила і Верховна Рада.
  • Стан здоров'я Кравчука погіршився у 2021 році. Наприкінці червня політику зробили операцію на серці. Леонід Кравчук навіть тривалий час лежав у реанімації.
  • Після цього Кравчука відправили на реабілітацію до Німеччини. Ще 10 січня президент Володимир Зеленський вітав Кравчука з днем народження. Бажав йому найшвидшого одужання.

У січні 2022 року, коли повідомили про загрози нападу Росії, Кравчук відреагував на це. Політик наголошував, що готовий закрити рідну землю грудьми. Він разом з іншими президентами закликав напередодні війни підписантів Будапештського меморандуму довести, що документ "не був обманом".

Також Кравчук написав лист-звернення до українців. Останньою публічною заявою першого президента було, що ніхто й ніколи не підкорить український волелюбний народ.

Історія першого президента Леоніда Кравчука – дивіться відео: