У тому, як білоруські ЗМІ висвітлюють протести через нереєстрацію опозиційних кандидатів, розбирався 24 канал.

Важливо У Білорусі протестують проти нечесних виборів: затримали понад 150 людей – фото, відео

Почнемо з білоруської служби Radio Free Europe – вона ж "Радыё Свабода". Темі протестів присвячено увесь вечір вівторка, 14 липня. Журналісти писали буквально про всі події білоруського "майдану".

Працівникам цього медіа навіть вдалося встановити повний список затриманих протестувальників. До слова, серед них є двоє журналістів білоруської служби "Радіо Свобода".


Стрічка новин "Радыё Свабода" в день протестів / скриншот з сайту

За схожим принципом працювали й журналісти БЕЛСАТ. Вони теж всебічно висвітлювали інформацію з протестів. Журналістку цього видання теж затримали в Мінську.


Стрічка новин видання БЕЛСАТ у день протестів / скриншот головної сторінки

До слова, під час протестів також були затримані двоє журналістів "Єврорадіо" й оператор російської служби BBC. Усі вони також висвітлювали тему протестів.

До слова У Білорусі не допустили до виборів Бабарико – головного конкурента Лукашенка

Водночас державні ЗМІ Білорусі фактично проігнорували тему протестів. Тут яскравим прикладом є ІА "БелТА". Журналісти писали на будь-які теми – землетрус у Китаї, графіті Бенксі в Лондоні, вибух бензовоза в Колумбії, але про масові протести в столиці власної країни – жодної згадки.


Стрічка новин "БелТА" у день протестів у Білорусі / скриншот

Чому в Білорусі почалися акції протесту

  • Усе через відмову ЦВК реєструвати двох опозиційних кандидатів – Віктора Бабарико й Валерія Цапкала. Люди вийшли на вулиці в різних містах, аби висловити свою незгоду.
  • Протестувальників почали затримувати силовики. Лише в Мінську затримали 129 людей, всього по Білорусі – понад 150. Серед затриманих є журналісти, неповнолітні й громадянин Росії.
  • Обоє незареєстрованих кандидатів, згідно з відносно незалежними опитуваннями, перемагали Олександра Лукашенка на виборах. Є й третя кандидатка, що обходила Лукашенка – Світлана Тіхановська. Її ЦВК до виборів таки допустила.