Саме тоді й "підняли голови" рух ХАМАС і "Ісламський джихад". Про це розповів Олексій Печій у своєму блозі "Теории заговора". Він додав, що вони одразу повернулися до ідеї існування Палестини не разом з Ізраїлем, а замість нього.

Більше про це Ізраїльсько-палестинський конфлікт знову увійшов у гарячу фазу: історичний контекст

Журналіст пояснив, що відтоді й почались постійні терористичні акти й обстріли ізраїльтян. І що важливо, як він додав, ракети палестинці отримують від Ірану й Росії. Ба більше, ХАМАС зустрічають у Москві з відкритими обіймами.

Про палестинських терористів

Відтоді, за словами Печія, Ізраїль звик жити у квартирах, де обов'язково є окрема бетонна кімната без вікон, замість бомбосховища, а зведення про теракти стали буденністю.

"Палестинські ж терористи зовсім не хочуть будувати успішну країну. Вони увігнали в жах навіть своїх же співгромадян. Терористам вигідно, щоби населення жило в злиднях", – вважає Печій.

Чи закінчиться це протистояння? На жаль, але поки в Палестині правлять терористи – ні. Адже їхня влада можлива тільки при відкритій війні і злиденному населенні,
– додав журналіст.

Він наголосив, що терористи побудували жахливу систему соціальної допомоги – якщо в палестинській родині хтось гине в боротьбі з євреями, їх засипають грошима.

"Як ви розумієте гинути за ефемерну ідею – іноді єдиний шлях, щоби забезпечити майбутнє дітей", – підсумував Печій.

Ескалація конфлікту Ізраїлю та ХАМАС: основне

  • У травні 2021 року конфлікт між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС загострився після того, як ізраїльська сторона почала виселяти палестинців з їхніх домівок у Східному Єрусалимі.
  • Спалахнули сутички на Храмовій горі та в районі Шейх-Джарра, де живуть палестинці. Внаслідок зіткнень постраждали понад 200 людей.
  • Після цього почалися масові ракетні обстріли з обох сторін, Ізраїль та Палестина повідомляють про жертв.

Повний відеоблог "Теории заговора" за 14 травня: дивіться відео