Відповідний допис президент оприлюднив у твітері. Також він пригадав, що Жаном Беленюком "пишається наш народ".

До теми Расизму в Україні не місце, – "слуги" жорстко відреагували на напад на Беленюка

Президент закликав поліцію припиняти прояви расизму

Володимир Зеленський заявив, що саме завдяки Жану Беленюку український гімн прозвучав на Олімпіаді-2020 в Токіо. Президент додав, що "він – один із найдостойніших синів України, ним пишається наш народ".

А будь-які прояви расизму чи ксенофобії в Україні неприпустимі! Поліція має жорстко реагувати на такі випадки та припиняти їх,
– сказав Зеленський.

До речі, у поліції повідомили, що вже встановлюють обставини інциденту та причетних людей. Вони розслідують справу про напад як порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань.

  • 13 серпня Олімпійський чемпіон та нардеп від партії "Слуга народу" заявив, що невідомі молодики підійшли до нього в центрі Києва на Печерську. Вони намагалися спровокувати конфлікт, викрикуючи образливі речі типу: "чорна мавпа щось знає про патріотизм?!" та "вали до Африки!".
  • Беленюк запевнив, що "Слава Богу, до бійки справа не дійшла, тож зі мною все нормально".
  • Спортсмен та політик написав, що у нього виникли питання: "Чи українець я для своєї держави, які критерії патріотизму існують в ній? Наскільки олімпійський чемпіон може себе безпечно почувати у своїй Батьківщині та в рідному місті?! І чи нормально в європейській державі чути образливі речі людям, які кладуть життя на її прославляння?".
  • На інцидент відреагували у партії "Слуга народу". Там категорично засудили ситуацію, назвавши це проявом ненависті.
  • Вони зазначили, що надалі використовуватимуть усі законодавчі важелі впливу, щоб не допустити в Україні проявів расизму та ксенофобії.