Нацполіція на своїй офіційній фейсбук-сторінці пише, що під час протестів у Нових Санжарах правоохоронці вимушені були застосувати фізичну силу щодо агресивних активістів, аби захистити громадян та припинити масові заворушення. Поліцейські діяли в рамках Закону.

Важливо: Автобус з евакуйованими з Уханя прибув до санаторію "Нові Санжари": фото

Групи агресивно налаштованих людей спровокували сутичку, тож поліція вимушена була припинити групове порушення правопорядку. Окрім того, один чоловік намагався автомобілем здійснити наїзд на правоохоронців,
– наголосили у поліції.

Через заворушення у селищі поліція відкрила два кримінальні провадження за фактом "Масові заворушення" та "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу".

Також у поліції додали, що наразі через сутички постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільна особа. Їм надають допомогу медики.

До теми: Плакали, що помруть: як у Нових Санжарах зустріли евакуйованих з Уханю

Що відомо про сутички у Нових Санжарах:

  • Жителі селища Нові Санжари надвечір 19 лютого влаштували масові протести і виступали проти розміщення у їх медцентрі евакуйованих з китайського Уханю людей.
  • Вранці 20 лютого до селища з'їхалася поліція та Національна гвардія України, привезли військову техніку, зокрема бронеавтомобілі.
  • Протягом четверга місцеві жителі перекривали дороги, палили шини, та навіть влаштували сутички з правоохоронцями. Коли поліцейським надвечір 20 лютого вдалося відтіснити людей і зробити коридор для 7 автобусів з евакуйованими, місцеві почали кидати камінням в транспорт і кричати "Ганьба". Евакуйовані українці у відповідь показували сердечка.
  • Зауважимо, літак SkyUp з евакуйованими з Китаю українцями та громадянами інших країн прибув в Україну вранці 20 лютого. У жодного евакуйованого немає жодних симптомів кононавірусу чи іншої застуди.
  • На карантині у Нових Санжарах перебуватимуть 45 евакуйованих українців, 27 іноземців і персонал, який обслуговував людей на літаку. У приміщенні медцентру будуть діяти усі необхідні заходи інфекційної безпеки.

Сутички протестувальників і поліції у Нових Санжарах: відео

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу: