Ще більше танків Leopard

Про ініціативу повідомив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак. Він зауважив, що було проведено перемовини країн, які мають на своєму озброєнні танки Leopard 2А4.

Увага Країни-союзниці обіцяють Україні 321 важкий танк, – посол у Франції

З моєї ініціативи ми провели переговори серед країн із танками Leopard 2A4, щоб спільно створити коаліцію донорів сучасного бронетанкового озброєння для України,
– написав Блащак.

При цьому офіційного переліку держав як потенційних партнерів оприлюднено не було. Однак припустити, хто увійде до коаліції можна за фото, яке польський міністр додав до публікації.

Маріуш Блащак на фоні прапорів країн, які можуть створити танкову коаліцію / Фото твіттер міністра

Всього на фото 9 стягів, один із яких неможливо ідентифікувати. До переліку увійшли: НАТО, Іспанія, Швеція, Норвегія, Британія, Канада, власне Польща і, щонайдивовижніше, Туреччина.

Скільки танків отримає Україна: актуально

  • Польща, крім 14 танків Leopard, передасть ще 60 своїх танків PT-91 Twardy. Захисники вже використовують цю бронетехніку на полі бою.
  • Міжнародні партнери поступово ухвалюють рішення щодо передачі західних танків для України. Наразі відомо, що Захід пообіцяв надати для ЗСУ 321 важкий танк.
  • Велика Британія ж готує до відправлення в Україну Challenger 2. Міністр оборони країни Бен Воллес сказав, що ЗСУ нададуть ескадрилью цих танків – 14 одиниць.
  • США погодилися передати Україні танки Abrams. Однак, через кілька місяців.
  • Проте Leopard від Німеччини та європейських союзників нададуть найближчим часом.

До теми У серпні буде надто пізно, – Зеленський про американські Abrams для України


Хто готовий надавати танки Leopard 2 Україні / Інфографіка 24 Каналу