Про це заявив посол України у Франції Вадим Омельченко. За його словами, Сили оборони потребують їх якомога швидше.

До теми Leopard 2 зараз важливіші: у Білому домі розповіли, коли в Україну надійдуть Abrams

Україні пообіцяли 321 танк

Посол України у Франції заявив, що країни-союзниці пообіцяли надати ЗСУ 321 важкий танк.

Нам потрібна ця допомога якнайшвидше,
– наголосив Омельченко.

Хоча терміни постачання залежать від типу танка і країни-виробника, за словами українського посла, якщо чекати до серпня або вересня, "буде занадто пізно". Таку ж думку має президент Володимир Зеленський.

"Кількість танків і термін, коли вони можуть до нас доїхати, мають важливу роль. У нас є зброя, щодо якої ухвалили рішення, а вона досі не доїхала. Буває, їде місяцями. Я не говорю, що хтось винен в цьому. Просто кажу, що полегшення настає саме тоді, коли те, що дають, починає працювати на захист нашої армії", – заявив глава держави.

Президент наголосив, що Україна має дефіцит броньованої техніки. Натомість на озброєнні Росії перебувають тисячі танків.

"Якщо танки прибудуть з США у серпні, то це буде занадто пізно. Я не знаю, коли точно прибудуть танки з Європи", – повідомив Зеленський.

Варто прочитати У Шольца озвучили позицію Берліна щодо звільнення Криму за допомогою німецьких танків

Україна отримає бронетехніку від партнерів: коротко

  • Координатор Ради національної безпеки при адміністрації президента США Джон Кірбі зазначив, що Україна отримає Abrams через кілька місяців. Своєю чергою, Leopard від Німеччини та європейських союзників нададуть найближчим часом.
  • Польща, крім 14 танків Leopard, передасть ще 60 своїх танків PT-91 Twardy. Захисники вже використовують цю бронетехніку на полі бою.
  • Велика Британія ж готує до відправлення в Україну Challenger 2. Міністр оборони країни Бен Воллес сказав, що ЗСУ нададуть ескадрилью цих танків – 14 одиниць.
  • Вони можуть прибути до нас вже за декілька місяців. Заступник міністра оборони країни Алекс Чалк зазначив, що Challenger 2 планують передати в Україну наприкінці березня.