А саме, якщо відповідне рішення підтримає Вашингтон. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Михайло Жирохов.

Цікаво Власні амбіції чи впертість: що насправді криється за рішенням Шольца щодо танків Leopard 2

За якої умови Польща надасть Україні танки без згоди Німеччини

Так, самостійно Польща та східноєвропейські країни не мають достатнього впливу на Німеччину, щоб робити такі кроки. Найімовірніше, такий сценарій на певному рівні вже обговорений зі Сполученими Штатами.

Такий варіант у найближчі тижні, якщо Берлін таки не наважиться на позитивне рішення, буде реалізований,
– припустив військовий експерт.

На його думку, постачання нашій державі німецьких Leopard є своєрідним "розігрівом" перед наданням американських Abrams. Щойно українські захисники на високому рівні опанують німецькі танки, то отримають американські.

Жирохов пояснив, за якої умови Польща надасть танки без згоди Німеччини: дивіться відео

Берлін переслідує власні корисливі цілі

Кожна країна у цій війні має власні цілі. Не завжди підтримка України є щирою, часто вона переслідує свої корисливі інтереси. На думку Жирохова, це є однією з причин затягування Німеччиною танкового питання. Інша ж полягає у внутрішніх процесах в країні.

Дуже важка ситуація у внутрішній політиці Німеччини. Близько половини бюргерів не підтримують передачу Leopard українцям, тому західні політики вимушені з цим рахуватися,
– зазначив військовий експерт.

За його словами, саме комплекс цих факторів призвів до того, що наразі німці самі не надають танки Leopard нашій державі та накладають вето на відповідне рішення інших країн.

Що відомо про надання Україні німецьких танків

  • Берлін найближчим часом має ухвалити рішення щодо надання Україні танків Leopard. Зараз німецький уряд продовжує вивчати це питання. Однак яким буде це рішення – поки невідомо.
  • Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина не перешкоджатиме рішенню Польщі щодо передачі Україні Leopard 2 без їхнього погодження. Утім, за словами посадовиці, Варшава ще не зверталася до Берліна з проханням дозволити надати танки Україні.
  • Певний прорив у питаннях з наданням Україні німецьких танків таки є, а саме домовленість про навчання наших військових управляти Leopard 2. Це є сигналом, що наша держава все ж отримає ці танки. На думку військового оглядача Олександра Мусієнка, якби Берлін готувався відмовити нашій державі, то навчання не ініціювали б.