Про це повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. За його словами, дрони MALE (Medium Altitude Long Endurance) MQ-9A Reaper орендували в рамках термінової оперативної потреби.

Цікаво Дуда розповів, як Україна та Польща долають "демонів минулого" у своїх відносинах

Яку функцію виконуватимуть БПЛА

Як відомо, безпілотники будуть використовувати Військово-повітряні сили Польщі, зокрема, для проведення розвідки на східному кордоні країни. Зазначають, що Польща користуватиметься цією технікою, поки не придбає власну.

До речі, перший політ БПЛА відбувся 2 лютого 2001 року. Дрон оснащений турбогвинтовим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 445 кілометрів на годину. Практична стеля становить 15 240 метрів. Максимальна тривалість польоту БПЛА MQ-9A Reaper дорівнює 27 годинам.


БПЛА може бути озброєний ракетами / Фото Повітряні сили США

Цікаво, що в ударній версії MQ-9 Reaper має 6 підвісок для озброєння. Він також може бути озброєний протитанковими ракетами AGM-114 Hellfire класу "повітря-земля", корегованими бомбами Mark 82 та іншим озброєнням.

Польща закликає партнерів надати озброєння Україні

  • Президент Польщі Анджей Дуда каже, що якщо Україна дуже терміново не отримає допомогу, то російські окупанти можуть виграти цю повномасштабну війну. Президент Польщі наголосив, що у росіян немає сучасної військової інфраструктури, але є люди.
  • Нещодавно Дуда заявив, що відправлення винищувачів в Україну створить "серйозну проблему" для самої Польщі. Якщо у польських ВПС буде менш як 50 літаків, "цього буде недостатньо, і буде потрібно більше".
  • За його словами, бойові літаки F-16 вимагають дуже серйозного обслуговування, тому "недостатньо просто відправити кілька літаків F-16 для України". Польща є членом НАТО і тому будь-яке рішення про постачання винищувачів має бути спільним, а не рішенням однієї країни.