Анджей Дуда із президентом України та мером Льова Андрієм Садовим побували на Личаківському цвинтарі. Вони вшанували пам'ять польських військових, які загинули у битві за Львів понад 100 років тому. Це гостра тема для поляків та українців.

До теми Верховна Рада видалила пост про Бандеру після дзвінка прем'єра Польщі

Дуда розповів, як Україна та Польща намагаються відпустити минуле

Зокрема він згадав свій візит до польського кладовища, відбудову якого польська сторона домагалась багато років.

Ми віддали належне та вшанували пам'ять польських воїнів, які загинули за незалежність Польщі під час оборони Львова понад 100 років тому. Варто зазначити, що ще до цього візиту мер Львова вирішив відкрити історичні статуї левів на цьому цвинтарі, чого польська сторона домагалася багато років. Для нас ці леви символізують мужність та героїзм польських воїнів тих часів,
– сказав Дуда.

Він зазначив, що рішення відкрити меморіал було жестом у бік поляків і для нього є символічним, що на цвинтар президентів супроводжував мер Львова.

Ми також вшанували пам'ять українських героїв, які загинули за Батьківщину у безперервній війні. Ми вшанували пам'ять усіх полеглих і українців, що говорить про те, як багато всього сталося останнім часом. Це означає, що попри важке минуле, через 70 – 80 років, сьогодні ми усвідомлюємо, що добросусідські відносини можна виробити. Або ми разом у цей рішучий час і підтримуємо один одного, або ми втрачаємо свободу. Поляки це чудово розуміють,
– сказав президент Польщі.

Що відомо про візит Дуди до Львова

  • 11 січня президент Литви Гітанас Науседа та президент Польщі Анджей Дуда без публічних анонсів прибули до України, де зустрілися із Володимиром Зеленським.
  • Під час зустрічі у Львові президенти провели перемовини та підписали важливий документ – Спільну декларацію президентів Люблінського трикутника.
  • Лідери країн також обговорили ситуацію в Україні, зокрема – оборонну допомогу і реалізацію "формули миру" та майбутнє членство України в ЄС.
  • Того ж дня Дуда першим офіційно заявив про те, що готовий надати Україні танки Leopard 2.
  • Ввечері у центрі Львова зібралися сотні людей, щоб привітати Анджея Дуду та подякувати йому за підтримку. Його зустріли радісними вигуками та оплесками, а також вигуками "Дякуємо".