Зранку 7 лютого російська ракета рухалась у бік польського кордону. Речник відділу зв’язків з громадськістю Міністерства оборони Польщі Яцек Горишевський підтвердив, що авіація була піднята в небо з міркувань безпеки.

Дивіться також Чи могло бути це провокацією: Ігнат відреагував на російські ракети біля Польщі

Чому Польща підіймала авіацію

Так, коли російські ракети залетіли у львівську область, Польща та її союзники підняли в небо свою авіацію. В Оперативному командуванні Польщі повідомили, що був запущений військовий протокол щодо захисту неба.

Горишевський зазначив, що Польща бере активну участь у місіях протиповітряної оборони країн НАТО в рамках патрулювання повітряного простору (Air Policing).

Сьогоднішні події, пов'язані з масованою ракетною атакою дальнього радіусу дії з боку Російської Федерації на Україну, особливо в контексті повномасштабного конфлікту по той бік польського кордону, виправдовують співпрацю членів Альянсу з метою забезпечення безпеки в повітряному просторі НАТО,
– сказав Горишевський.

Дивіться також Під ударом опинилося 6 областей, є загиблі: все, що відомо про масовану атаку 7 лютого

Це не перший подібний випадок

Раніше повідомлялося, що Військо Польське регулярно моніторить ситуацію на території України та перебуває у постійній готовності до забезпечення безпеки повітряного простору Польщі. Зокрема 2 та 13 січня Польща також підіймала в небо авіацію.

Країна почала вдаватися до таких заходів після атаки 29 грудня 2023 року – тоді повітряний простір Польщі порушила російська ракета. Вона залетіла на 40 кілометрів углиб сусідньої держави й через 3 хвилини повернулась в Україну.