Раніше речник Держприкордонслужби Андрій Демченко зауважив, що, на жаль, польські фермери не припиняють блокувати кордон. На різних пунктах пропуску вони використовують різні методи. В одних випадках іде ускладнення руху, в інших – повне його блокування.

Дивіться також Протестувальники не пропускають пасажирський транспорт: що відбувається на кордоні з Польщею

Польські фермери розблокували рух вантажівок на пункті пропуску "Медика – Шегині"

Польські фермери припинили блокування руху на пункті пропуску "Медика – Шегині". Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, весь транспорт тепер може без перешкод переїжджати через цей пункт пропуску.

Він також розповів, що наразі залишаються заблокованими для руху вантажівок чотири інші напрямки:

  • "Ягодин";
  • "Устилуг";
  • "Угринів";
  • "Рава-Руська".

Фермери пропускають різну кількість вантажівок в обидва боки по цих напрямках. Наприклад, за минулу добу в "Ягодині" протестувальники пропустили лише 50 автомобілів, що є низьким показником для цього напрямку.

За словами Демченка, у пунктах пропуску "Рава-Руська" та "Ягодин" вантажівки з України в Польщу взагалі не пропускають.

На ранок 21 березня в чергах на чотирьох заблокованих напрямках на території Польщі перебувало майже 850 вантажівок.

Найбільше автомобілів у черзі було навпроти пунктів пропуску "Ягодин" та "Рава-Руська". Також утворилися затори на інших напрямках західного кордону через ускладнення руху на українсько-польській ділянці.

Навпроти пункту пропуску "Тиса" на території Угорщини черга з вантажівок сягає 1000 автомобілів, а ще 530 автівок очікують на пропуск навпроти "Ужгорода" з боку Словаччини. Також майже 400 автомобілів застрягли на румунсько-українському кордоні біля пункту пропуску "Порубне".

Що цьому передувало: головне

  • Вдень 20 березня у Державній прикордонній службі повідомили, що на КПП "Медика – Шегині" польська сторона блокує рух автобусів. Перед цим протестувальники вже тимчасово припиняли блокувати один із КПП, а потім знову розгорнули протест.
  • Польські протестувальники повідомляли про плани пропускати автобуси через відповідні часові проміжки. Зокрема, там обіцяють пропускати один автобус на дві години. Мовилося і про в'їзд до України, і про виїзд із нашої держави.
  • Пізніше польські прикордонники повідомили ДПСУ, що орієнтовно до 20:00 пропуск вантажівок і автобусів через КПП "Медика – Шегині" буде повністю призупинено. Фактично пасажирський транспорт не зможе курсувати майже цілий день. До цього поляки обіцяли пропускати по одному автобусу на дві години.
  • Зазначалося, що учасники акцій протесту не пропускатимуть і легкові автомобілі. Водночас для легкових автомобілів на суміжній стороні була можливість об'їзду мітингувальників. У ДПСУ просили взяти до уваги цю інформацію під час планування перетину кордону.