На момент смерті йому було сто років. Він продовжував свою дипломатичну діяльність навіть у такому поважному віці.

Дивіться також Нова "демократія" Орбана: чому Угорщина стає частиною "Глобального Півдня"

Хто такий Кіссінджер

Політична кар'єра Генрі Кіссінджера розпочалася у 1960 році, коли він став старшим радником із зовнішньої політики Нельсона Рокфеллера. Після програшу Кіссінджер приєднався до кампанії Річарда Ніксона. Був призначений помічником президента з питань національної безпеки, а потім радником з національної безпеки.

Кіссінджер займався питанням розбудови відносин з Китаєм, а також намагався зняти напруженість під час Холодної війни. Також сприяв розширенню зв'язків між Ізраїлем та його арабськими сусідами, а також досягненню мирних угод з Північним В'єтнамом. Нобелівську премію миру дипломат отримав 1973 року спільно з президентом Північного В'єтнаму Ле Диком Тхо, який відмовився від неї.

Після відходу з уряду він довгий час залишався коментатором питань національної безпеки, а також плідним письменник. Кіссінджер відвідував зустрічі в Білому домі, опублікував книжку про стилі лідерства, свідчив перед комітетом Сенату про ядерну загрозу з боку Північної Кореї. У липні 2023 року здійснив візит до Китаю, де зустрівся із Сі Цзіньпіном.

Кіссінджер та заяви про Україну

Генрі Кіссінджер з 2008 року виступав проти прийняття України в НАТО, критикував санкції щодо Росії, виправдовував окупацію Криму. У 2022 році виступив з одіозною заявою і порадив Україні віддати свої території Росії.

В ідеалі лінією розмежування має бути повернення до попереднього статус-кво. Проведення війни за межами цієї точки буде стосуватися не свободи України, а нової війни проти самої Росії,
– заявив Кіссинджер на економічному форумі у Давосі у 2022 році.

За кілька місяців він змінив думку – заявив, що віддавати землі не можна. Однак сказав, шо вивести війська потрібно з тих земель, які захопили після 24 лютого 2022 року. Пізніше, у серпні 2022 року підтримав членство України в НАТО. Однак він додав суперечливу фразу, що у такому разі Росія "втратить багато своїх здобутків, але збереже Севастополь".

США та Україна: новини

  • Німецьке видання Bild заявило, що нібито США та Німеччина розробили план, як змусити Зеленського до переговорів із Путіним. У Держдепі заявили, що ця інформація не відповідає дійсності. Там наголосили, що нічого не вирішується про Україну без України.
  • Майк Джонсон висловив упевненість у тому, що Палата представників може схвалити надання додаткових коштів на допомогу Україні та Ізраїлю. Зробити це можуть вже до новорічних свят – багато переговорів ведеться у Конгресі.
  • У США переконані, що Путіна не цікавлять мирні переговори, натомість він хоче "перечекати", щоб напасти знову. Саме тому вторгнення Росії має завершитися стратегічною невдачею.