Спершу про смерть Кравчука повідомили українські ЗМІ. Згодом трагічну новину підтвердила Верховна Рада.

Зауважте Перший президент та глава ТКГ: що відомо про Леоніда Кравчука, який потрапив до реанімації

Щемливий допис опублікувала також партія "Слуга народу".

До останнього Леонід Макарович не припиняв брати участь у політичному житті країни та вболівати за мир, незалежність і успіх України,
– мовиться у повідомленні.

У "Слузі народу" нагадали, що саме за час президентства Кравчука затвердили герб, прапор та гімн України. Тоді сформували ЗСУ, а незалежність України визнав увесь світ.

Реакція українців на смерть Кравчука

Дмитро Разумков

Разумков заявив, що смерть Кравчука – велика втрата для України. Саме він стояв біля джерел сучасної української державності.

Нардеп зауважив: внесок Кравчука у становлення України важко переоцінити. Саме він не злякався та першим взяв на себе управління великою державою у непрості часи початку 90-х.

"Його життя було наповнене різними знаковими подіями та рішеннями. Проте він до останнього залишався вірним своїй країні і прагнув своїм досвідом та знаннями зробити наше життя кращим. І йому це вдавалося", – наголосив Разумков.

Микола Кулеба

Микола Кулеба – уповноважений президента з прав дитини – висловив співчуття рідним Кравчука. Він наголосив, що знав першого президента України багато років та завжди захоплювався його мудрістю. Кулеба зауважив, що Кравчук дуже вболівав за Україну.

Звернення Кравчука до українців у січні 2022

У січні 2022 року на тлі тоді ще загрози повномасштабного вторгнення Росії Кравчук написав листа зі зверненням до українців. Перший президент України заявив, що стежить за новинами з тривогою.

"У цей час хочеться схопитися з лікарняного ліжка та грудьми закрити рідну землю", – зізнався Кравчук.

Він заявив, що навіть якщо у чиїйсь хворій голові назріває злодійський план, ніхто й ніколи не підкорить волелюбний український народ.

У 2021 році Кравчуку робили операцію на серці

Влітку 2021 року Кравчуку зробили операцію на серці й він перебував у реанімації. Дихати сам політик не міг, тому його під'єднали до апарату штучної вентиляції легень. Згодом стало відомо, що Кравчук вирушив на реабілітацію до Німеччини.

Головне про Леоніда Кравчука

  • Перший президент України. Він переміг на виборах 1 грудня 1991 року, набравши 61,6% голосів.
  • У 1994 році балотувався на пост президента вдруге, але програв Леоніду Кучмі.
  • Після цього з політики Кравчук не пішов. З 1994 по 2006 роки був народним депутатом, очолював різноманітні українські фонди, організації та товариства.
  • У 2015 році став головою громадської організації "Рух за Україну в НАТО".
  • А наприкінці липня 2020 року очолив українську делегацію у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

ЗМІ повідомили, що помер Леонід Кравчук: дивіться відео