Микола Іванович пожертвував свої кошти тоді, коли це було необхідно. Історія пенсіонера спонукала українців донатити більше Збройним Силам.

Дивіться також Повернення ветеранів до життя через спорт: хто такі "Спортивні амбасадори" та яка їхня місія

Неймовірна жертовність пенсіонера

У Сумах не стало волонтера Миколи Івановича Єриса. Пенсіонер помер три тижні тому у власному будинку. Про це повідомили сусіди чоловіка.

Микола Іванович у 2022 році вирушив до офісу Громадського фонду "Суми" з бажанням направити власні кошти на потреби армії. Чоловік віддав 35 тисяч доларів на забезпечення 117 бригади. На ці кошти українські військові придбали мульти- та квадрокоптер, антидронову пушку та інше.

Волонтери активно спілкувалися з чоловіком та хотіли чимось віддячити за такий донат. Однак Микола Іванович відмовлявся від будь-якої допомоги. Його дружина померла ще до повномасштабного вторгнення, що власне й спонукало віддати свої збереження.

Він завжди просив не робити з нього героя, не погоджувався на інтерв'ю, але захоплено розповідав про своє життя і роботу на заводі,
– написав волонтер Дмитро Тіщенко.

Чоловік, як і його жінка все життя працювали на заводі. Це було все життя Миколи Івановича. Пенсіонер дарував волонтерам книги про роботу на заводі, показував, де там його згадували, як частину колективу.

Пожертва вразила волонтерів / фото Дмитра Тіщенка

Донат Миколи Івановича став поштовхом до подальшої волонтерської роботи. Історія 87-річного пенсіонера спонукала людей більше фінансово підтримувати військових. Це був фундамент, щоб працювати далі.

Українцям допомагають і з-за кордону

  • Британець розпродав усе своє майно, щоб допомогти ЗСУ. Він прагнув допомогти Україні на фронті, проте через травми його не взяли. На отримані кошти придбав позашляховик для ЗСУ, ліки, медичне обладнання, харчі та відправився на передову.
  • 10-річна японська волонтерка Міраї Шіраіші відвідала кілька українських міст для того, щоб зібрати історії дітей, які пережили війну. Дівчина збирає допомогу для українських дітей із жовтня 2022 року вона прагне донести до всього світу історію нашої держави.
  • Німецький пожежник їздив гарячими точками України, щоб допомогти боротися з наслідками російської агресії. Замість відпустки Нільс Таль щоденно гасив пожежі під обстрілами.