Голосування розпочалося ще 25 червня і триватиме тиждень, щоб знизити ризик поширення COVID-19. Дані екзитполів опублікували соціологи ВЦИОМ.

Цікаво Рейтинг Путіна обвалиться ще сильніше, – Яковина про голосування за поправки в РФ

Які результати екзитполів станом на 28 червня

Всього в опитуванні взяли участь 163 124 особи. Відповіли на запитання 70,6% респондентів, відмовилися від відповіді – 29,4%. На виході з виборчої дільниці людям пропонували пройти анонімне опитування. Ставилося запитання про те, як проголосував респондент – "за" або "проти" поправок до Конституції РФ.

З тих, хто погодився відповісти, 76% сказали, що проголосували "за", 23,6% – "проти", ще 0,4% заявили, що зіпсували бюлетень.


Результати перших екзитполів / ВЦИОМ

Для чого в Росії голосують за поправки до Конституції

  • 10 березня цього року Держдума Росії схвалила поправку до конституції РФ про скасування обмеження на кількість президентських термінів.
  • Пізніше Володимир Путін підписав указ про голосування з питання схвалення змін до російської конституції. Його мали провести 22 квітня, однак перенесли через пандемію коронавірусу на 1 липня з можливістю дострокового голосування.
  • На всеросійське голосування винесено наступне питання: "Ви схвалюєте зміни до Конституції Російської Федерації?".
  • Поправки дозволять Путіну переобиратися в 2024 році й залишатися при владі аж до 2036 року. Цікаво, що тоді йому вже виповниться 84 роки.
  • Путін зможе переобратися ще на два шестирічних президентські терміни. Нинішній варіант конституції РФ передбачає, що він не зможе балотуватися після закінчення своїх повноважень в 2024 році.

Цікаво Наступника не шукайте: Путін не проти балотуватись в президенти Росії ще раз