Всі ці чинники замість підвищення рівня легітимності режиму призведуть до протилежного: він позбудеться суттєвої його частини. Таку думку у своєму відеоблозі "Безумный мир" на 24 каналі висловив Іван Яковина.

Читайте також Велика небезпека для Путіна, – Яковина про наслідки голосування за поправки в РФ

Він пояснив: простіше кажучи, план Путіна зміцнити свою владу за допомогою всенародного голосування стане чинником дестабілізації ситуації.

Голосування сприймається не як волевиявлення народу, а як спроба викрутити цьому народу руки. Коли масштаби фальсифікацій 2 липня будуть оголошені, рейтинг Путіна обвалиться ще сильніше,
– вважає Яковина.

Журналіст переконаний, що це стане підставою для зростання протестних настроїв у країні. Тож дуже скоро Путін може позбутися залишків легітимності і перетвориться в нинішнього Олександра Лукашенка.


Яковина припустив, що Росія наблизиться до нинішньої білоруської ситуації вже у серпні або восени 2020 року. Тоді по всій країні почнуться мітинги проти режиму Путіна.

Протести в Білорусі: що відомо

  • В Білорусі готуються до президентських виборів, призначених на 9 серпня. 19 червня завершився збір підписів за кандидатів для участі в президентських виборах.
  • Початок передвиборчої кампанії в Білорусі відзначився затриманням опозиціонерів.
  • Ввечері 18 червня у центрі Мінська відбувся протест. Пікет підтримки перетворився у "ланцюг солідарності", який тривав понад шість годин.
  • Люди вишикувалися в "ланцюг солідарності" також в Гомелі, Могильові, Бобруйську, Барановичах, Гродно, Вітебську.
  • 19 червня у Мінську ОМОН почав витісняти учасників акції з проспекту Незалежності. Почалися затримання.
  • 28 червня у Києві пройшов марш солідарності з Білоруссю. Громадські активісти пікетували посольство країни-сусіда, аби привернути увагу міжнародної спільноти до політичних репресій, що там відбуваються.

Дивіться повний випуск відеоблогу Івана Яковини "Безумный мир" за 26 червня 2020: