Смірнов також заявив, що жінки самі не розуміють, що таке шлюб, і прикриваються терміном "цивільний шлюб", оскільки не хочуть зізнаватися, що вони – "безкоштовні повії", повідомляє "Интерфакс".

До теми: Не лише православний, а всі й одразу: патріарх Кирил хоче, щоб Бог потрапив до конституції

На думку священника, у цивільному шлюбі жінка просто "безкоштовно надає послуги" і за справжніх дружин їх ніхто не вважає.

Він також зазначив, що у Росії заміжніх жінок набагато більше, аніж одружених чоловіків, оскільки чоловіки у цивільному шлюбі сприймають своїх дружин як "тимчасову втіху".

Як відреагували у РПЦ

Заяву Смірнова вже прокоментував заступник глави синодального відділу із взаємин церкви з суспільством та ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе.

Він зазначив, що своєю заявою Смірнов привернув увагу до проблем жінок, які живуть разом з чоловіками без реєстрації, "у властивій манері". В РПЦ припустили, що священик хотів розповісти про психологічну травму, яку чоловіки наносять жінкам, відмовляючись брати на себе сімейні зобов'язання і безпричинно покидаючи їх через певний час.

Реакція російської влади

Заступниця голови комітету ДД у справах сім'ї Оксана Пушкіна назвала слова Смірнова "неприємними", зазначивши, що часи змінюються, а в Росії вчаться приносити вибачення і визнавати помилки.

Водночас, офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова, звернулася до голови відділу із взаємин церкви із суспільством та ЗМІ із питанням, чи можна "чоловіків, які живуть у цивільному шлюбі, теж якось назвати".

У Союзі жінок Росії вважають, що висловлювання Смірнова "негарне і несподіване", але в даному випадку "кожен, як може, так і захищає свої цінності", намагаючись сказати, що сім'я –це основа, що будується "на любові, повазі і відповідальності".

Що відомо про плани РПЦ згадати Бога у російській конституції

Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирил заявив, що хоче, аби в російській конституції була згадка про Бога. Втім, як він сам наголосив, мовиться не лише про православного Бога, а й про мусульманського і "багато багато інших".

До теми: "Краще в храм сходи": У Росії церква розкритикувала чоловіків, які люблять футбол