Журналістів навіть звинувачували в роботі на конкурента, мовляв, чому ж за місяць до виборів розпочали публікацію про друзів Петра Порошенка та ще й розтягнули на 3 тижні.

Влада краде гроші з кишень українців, аби підкупити виборців – читайте у попередньому випуску відеоблогу "За великим рахунком"

Але звинувачення припинились, бо наступне розслідування Bihus.Info було про фінансування виборчої кампанії Юлії Тимошенко.

Скільки кандидати у президенти заплатили за рекламу

Фінансувати свій піар претендентам на крісло очільника держави потрібно. За оцінками експертів, ці вибори обійдуться кандидатам дорожче, ніж попередні – у 150-200 мільйонів доларів, мінімум.

Всі ці борди, сітілайти, реклама на телебаченні забирають близько 70% витрат. І не дивно, адже за один ролик на телеканалі кандидат платить від 30 до 100 тисяч гривень. А ще експерти кажуть, що половина витрат йде не через виборчий фонд, а сплачується готівкою: агітаторам, членам комісій, спостерігачам.

А де ж кандидати беруть такі гроші, сотні мільйонів доларів? А я скажу вам де. Деякі кандидати беруть гроші в олігархів, а деякі – самі ними є. Ні для кого не секрет, що останні десятиліття посада президента з посади гаранта Конституції перетворилася на гаранта збереження економіки олігархату. Олігархи мають гроші та медіа, контролюють політиків і хочуть зберегти свій вплив, щоб і далі заробляти.

Багато грошей витратить на вибори і держава. На президентські – 2,4 мільярди гривень, і на парламентські ще 2 мільярди. Ці гроші підуть на друк бюлетенів, транспортування, роботу виборчих комісій. І як в деяких кандидатів є офіційний виборчий фонд та неофіційний, так і держава витратить зі свого бюджету не тільки на бюлетені та дільниці.

"Порошенківська тисяча"

Хоч завжди влада перед виборами піднімала пенсії, зарплати вчителям та лікарям, цього разу – нові підходи, адже живемо по-новому. Це і виплата так званої "петіної тисячі" 2 мільйонам пенсіонерам, і роздача матеріальної допомоги місцевою владою.


Петро Порошенко

Також обіцяли нам війни компроматів під час виборчої кампанії. Але ми більше спостерігали війни штабів через підконтрольні правоохоронні органи. СБУ знаходило ознаки підкупу в штабах Юлії Тимошенко, а Нацполіція – в штабах Петра Порошенка.

Читайте також: Продаж голосу на виборах президента: яке покарання загрожує

Разом з тим, враховуючи те, як проявили себе правоохоронці, закриваючи справи по розкраданням та зловживанням в "Укроборонпромі", можна стверджувати, що вони кінцево стали кишеньковими арміями можновладців, а не захисниками правопорядку.

Як "працюють" СБУ в Україні

На Волині СБУ вручило підозру депутату облради "Самопомочі" за придбання та продаж GPS-трекера. Бо цей пристрій може використовуватися, на думку СБУ, для негласного зняття інформації з каналів зв’язку. Так само в принципі як і мобільний телефон, і будь-яка відеокамера.

Але це ще не межа абсурду наших "доблєсних" правоохоронців. СБУ у Рівненській області пішло далі. В ході виконання контррозвідувальних заходів воно виявило рекламну конструкцію "Самопомочі" та Андрія Садового з написом "Саме зараз!". І, виявляється, така конструкція з політичною рекламою опозиційного кандидата "створює умови для поширення деструктивних матеріалів... та дискредитації вищих органів державної влади України".

Чим займається наша СБУ? Тим, чим би мала займатися – національною безпекою України? Чи використовується для політичних замовлень та заробляння грошей?

Обслуговування політичних інтересів своїх очільників, силовий тиск на бізнес та корупція – це те, що демонструють наші правоохоронні органи. Права не охороняють, порядок не забезпечують, проте гроші заробляють.


Служба безпеки України

А гроші у всій виборчій кампанії проходять червоною ниткою. Хтось обіцяє тарифи знизити і в 2 і навіть в 4 рази, хтось інвестиції мільйонні завести в Україну, хтось економіку нашу підняти і зробити всіх багатшими. Хоча, за великим рахунком, президент не має прямих повноважень опікуватись економікою. Він відповідає за національну безпеку та оборону, міжнародну політику та є гарантом дотримання Конституції.

Але президент вносить до парламенту кандидатів на посаду Генерального прокурора і голови СБУ. А вони якраз і можуть вплинути на безпеку в державі та інвестиційний клімат, а отже – на економіку.

Читайте також: Економічні злочини: скільки мільярдів Україна втратила через корупцію

В їх силах зупинити крадіжки з бюджету, виведення грошей в офшори, схеми на митниці, силовий тиск на бізнес та рейдерство. Це вже збільшить надходження в бюджет та дасть підприємцям полегшення та розвиток.

Бо зараз розвиваються в основному олігархи й ті, хто сидить на потоках та застосовує різні тіньові схеми. То ж країна перед великим вибором. Обираємо напрямок, куди підемо наступні 5 років.

Чи продовжиться панування олігархів, безчинства правоохоронців, що буде з економікою, скільки ще людей виїде за кордон і що буде з поверненням Україні її територій – це залежить від нового президента. А значить від вашого вибору. Не помиліться. І обов‘язково прийдіть в неділю на дільниці.