Відео свого допиту в апеляційному суді сам Петро Порошенко опублікував у власному фейсбуці.

Цікаво Янукович вже 6 років переховується у Росії: коли закінчується термін його притулку

На допит п'ятий президент прийшов у якості свідка. Хоча справа стосувалася вже доведених судом злочинів Віктора Януковича, адвокат останнього Віталій Сердюк звинуватив Порошенка в "політичному переслідуванні" свого попередника.

Під час судового розгляду Петро Порошенко розповів про незаконне звернення Януковича до Путіна про введення російських військ у Крим. Також він розповів і про власну зустріч на початку 2014 року з Володимиром Константиновим – головою Верховної Ради АР Крим, який перейшов на бік Росії.

Я з ним зустрічався, передав йому пропозиції, які полягали в тому, що ми запрошували депутатів ВР Криму сформувати консультативну групу й обговорити всі питання, які могли бути в народних депутатів і депутатів Криму,
– розповів політик.

Петро Порошенко дав свідчення проти Віктора Януковича: відео

Чому суд допитує Порошенка повторно?


На цьому наполягав захист Віктора Януковича. Адвокати скаржилися, що попередній допит у 2018 році мав обмеження в півтори години, але й так завершився значно швидше. Дострокове завершення було через некоректні, на думку суду, питання адвокатів.

До слова, це був перший випадок в історії України, коли чинний президент, який має імунітет, доповідав у суді. Втім Петро Порошенко включався в засідання через відеоконференцію – на цьому наполягли прокурори.

Справа Віктора Януковича: коротко

Вона стосується державної зради колишнього президента, зокрема під час анексії Криму Росією. Суд вже довів провину Віктора Януковича, але адвокати подали апеляцію, розгляд якої нині й триває.

Віктору Януковичу висунули обвинувачення у державній зраді, пособництві в зміні державних кордонів, і веденні війни. Суд наразі довів лише першу провину. За це експрезидента засудили на 13 років.