Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Читайте також: Луценко домігся скасування парламентом мораторію на вивезення лісу, – ЗМІ

"Згідно із Законом в декілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка", – йдеться у повідомленні.

Мета закону, який набуде чинності з 1 січня 2019 року, – забезпечити збереження лісів України, екології та створити механізм, аби запобігти злочинам, що пов'язані з незаконною порубкою та контрабандою за кордон.

Зокрема, закон передбачає, такі штрафи:
- за незаконну вирубку і пошкодження дерев або чагарників, перевезення та зберігання незаконно вирублених дерев – 255-510 гривень (було з 85-170 гривень);
- для посадових осіб – 1275-2550 гривень (було 119 гривень).

Окрім того, вивезення за кордон України необроблених лісоматеріалів поза митним контролем або приховування їх від митного контролю, каратиметься позбавленням волі терміном від 3 до 5 років. Якщо це зробила організована група – до 12 років.

Зазначимо, з України заборонено вивозити необроблені лісоматеріали (ліс-кругляк) всіх порід, окрім сосни. Проте, згідно з дослідженням Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, у 2017 році з українського боку на територію ЄС завезли 2 тисячі тонн кругляку, тоді як Євростат свідчить про 477 тисяч необробленої деревини, ввезеної з України. Тому статистичні дані України та ЄС розійшлися в 238 разів.

Скільки лісів у різних країнах світу: дивіться відео

Нагадаємо, Закон був вперше прийнятий 3 липня 2018 року, однак Президент України Петро Порошенко наклав на нього вето. На Банковій пояснили це наявною в законопроекті нормою, що забороняла експорт дров. За словами Порошенка, це суперечило Угоді України та ЄС про зону вільної торгівлі. Врешті пропозиції Порошенка були підтримані. Тому, 6 вересня Закон був прийнятий під час засідання Верховної Ради України.