Про це Петро Порошенко заявив в п'ятницю, 22 березня з нагоди 27-ї річниці створення СБУ, передає "Українська правда".

Читайте також: Розводять Захід, як цуценят, – політолог щодо скасування статті про незаконне збагачення

"Я хотів би відзначити важливу роль посла Сполучених Штатів Америки Марі Йованич в справі просування українсько-американських відносин. І підкреслюю, вона, як представник США і президента Дональда Трампа, великого друга України і великого мого друга, має повну мою підтримку", – наголосив президент.

За його словами, США, ЄС і НАТО постійно підтримують Україну.

Хочу підкреслити, що Україна високо цінує відносини стратегічного патнерства з США на принципі чіткої двопартійної підтримки. Наші відносини з Вашингтоном ще ніколи в історії не були настільки ефективними та предметними,
– додав Порошенко.

На скандал був змушений відреагувати і міністр закордонних справ Павло Клімкін. Йому теж довелось переконувати американську сторону в тому, що Київ підтримує Марі Йованович, а її критика Україну – лише стимулює.

"Ми підтримуємо посла США у всьому, що вона робить. Ми розуміємо її заяви, якщо хочете, як прояв партнерської занепокоєності щодо ходу реформ в Україні, щодо швидкості реформ, щодо того, що ми маємо зробити. В цьому сенсі, вона має нашу повну підтримку", – наголосив Клімкін.

Відеокоментар Павла Клімкіна про скандальну заяву Луценка

Що відомо про скандальну заяву Луценка?Очільник Генпрокуратури України у коментарі американському виданню The Hillзаявив, що під час першої їхньої зустрічі Марі Йованович надала йому список осіб щодо яких ГПУ не має проводити жодних розслідувань. За його словами, він відповів: "Це неприпустимо!".

Крім того, Луценко заявив, що ГПУ не отримала коштів на суму у майже 4 мільйонів доларів, які мало б виділити посольство США в Україні. Водночас він заявив, що "ситуація була досить дивною" та вказав на той факт, що кошти були виділено, але "не отримано".

На такі гучні слова вже відреагували у Державному департаменті США. Там наголосили, що заяви генерального прокурора України "не відповідають дійсності та мають на меті послабити репутацію посла Йованович".