Відповідну інформацію розповів представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік. Це трапилось 1 травня – на 67 день війни, яку Росія почала проти України.

Читайте також Стане кісткою в горлі, – Данілов пригрозив росіянам через крадіжку зерна з України

Мільйони тонн українського зерна заблоковані у портах

Мартін Фрік пригадав, що до початку війни Україна була одним із найбільших у світі експортером пшениці та виробником кукурудзи.

Багато країн залежать від постачання української пшениці… Голод не повинен бути зброєю,
– заявили в ООН.

Представник Організації Об'єднаних Націй закликав відновити постачання продовольства України до інших держав. Це необхідно, щоб пом'якшити глобальну продовольчу кризу.

Зокрема зростання цін та перебої з доставкою поставили під загрозу ситуацію продовольством у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії. Адже там люди постійно недоїдають. Тільки хліб за субсидіями та дешева локшина допомагають їм вижити.

До речі, Україна експортує близько 70% своєї сільськогосподарської продукції.

Ситуація із українським зерном через війну

  • Міністерство інфраструктури України ухвалило рішення закрити деякі порти, зокрема Бердянська, Херсона, Маріуполя та Скадовська. Адже всі ці міста перебувають у тимчасовій окупації росіян, тому Україна не може там обслуговувати судна та пасажирів, проводити вантажні та господарські види діяльності, гарантувати безпеку водному транспорту, виконувати свої зобов'язання щодо охорони навколишнього середовища.
  • У Центрі протидії дезінформації заявили, що Росія готує маніпуляції на тему можливого "голоду" в Україні та світі. Та насправді голод нам не загрожує.
  • Раніше представник американської влади заявляв, що російські атаки впливають на глобальне постачання продовольств. Зокрема російські окупанти вже пошкодили щонайменше 6 зернових сховищ.

Варто відзначити, що наприкінці березня стало відомо – окупанти викрали зерно, яке мало направлятись в країни Близького Сходу. Наразі долю цього зерна відстежити його неможливо. Ймовірно ворог реалізував його від імені Росії. Після того ворог продовжував тоннами вивозити наше зерно з України.

Дивіться також – Росія офіційно заявила: крастиме зерно з України, щоб годувати росіян: відео