Чому відклали послаблення карантину на Львівщині

Рішення щодо відкладення послаблення карантину на Львівщині 1 червня ухвалила обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє Zaxid.net.

До теми Які області не готові до послаблення карантину: статистика МОЗ

Такий крок комісія аргументує тим, що в області перевищено показник інцидентності захворювань. Тобто середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів не становить менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення. А отже, робота громадського транспорту та дитсадків, спортивних клубів залишається під забороною.

За словами заступника голови ЛОДА Тараса Греня, сьогодні загалом на Львівщині інцидентність захворювань на 100 тисяч населення складає 13,5 нових випадків за тиждень. Чиновник додав, що значну частку у цьому становить показник захворюваності саме у Львові.

Єдиною підставою для непом’якшення карантину є показник інцидентності захворювань у Львові, де він становить 27,3 нових випадків на 100 тисясч населення, в той час в районах області – 7. Сукупно по області цей показник складає 13,5,
– уточнив Грень.

Продовження непом’якшення карантину також підтримав директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. Він пояснив, що на Львівщині зберігається стабільно висока кількість звернень людей у стаціонари, яких госпіталізують у середньому і важкому стані. Водночас, з його слів, лікарні дають раду з навантаженням.

Крім того, рішення комісії підтримав директор Львівського обласного лабораторного центру Роман Павлів.

Зауважимо, що наступне засідання обласної комісії ТЕБ і НС відбудеться у п’ятницю, 5 червня. Тоді й вирішуватимуть, чи послаблювати карантин, чи продовжувати жорсткі заходи.

Зверніть увагу! Сьогодні в Україні діє адаптивний карантин. Тобто влада, на місцях сама вирішує, посилювати чи послаблювати карантинні обмеження. Перед цим основне рішення щодо карантину ухвалює уряд.

На Львівщині вже не дозволяли послаблювати карантин

У Львівській ОДА кілька разів ухвалювали рішення не послаблювати карантинні обмеження. Причина є все тією ж – складна санітарно-епідеміологічна ситуація в області. Тобто, кількість нових випадків COVID-19 була високою.

Востаннє не дозволяли послаблювати карантин на Львівщині 29 травня. Тоді в регіоні інцидентність становила 14,5. Загалом станом на 29 травня у Львівській області позитивний ПЛР-тест на COVID-19 отримали 1 563 людей. Зокрема, було 50 нових хворих. Крім того, упродовж доби 28 травня зафіксували рекордну кількість нових випадків інфікування – аж 70.

Була високою і завантаженість лікарень. Так, число зайнятих ліжок у закладах, які перепрофілювали на боротьбу з коронавірусом, становило 21%.

Актуально На COVID-19 захворіли понад 24 тисячі українців: актуальна ситуація в регіонах

Чому кількість інфікованих COVID-19 на Львіщині зростає

Більшість проб на ПЛР-тест на Львівщині потрапляє до обласного лабораторного центру: 8 лікарень щодня передають туди понад 700 зразків. А ресурс лабораторії — не більше ніж 300 результатів за добу.

Тож, за словами медиків, говорити про якийсь особливий спалах не доводиться. Однак, погана статистика все ж впливає на рішення: послаблювати карантин чи ні. Зокрема, чи побільшає на вулицях громадського транспорту.

Додамо, що раніше уряд запровадив певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах.

Мовиться про:

  • інцидентність (середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення): має становити менше ніж 12 осіб на 100 тисяч;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, куди доправляють людей з коронавірусом: має становити менше ніж 50%;
  • кількість тестувань методом ПЛР і імуноферментного аналізу: має складати більше ніж 12 на 100 тисяч населення упродовж останніх 7 днів.

Якщо регіони з ними не матимуть проблем, МОЗ дозволяє там пом'якшити карантин.

Цікаво Запуск потягів, відеофіксація порушень і 10-гривнева монета: що зміниться у червні

Коротко про вихід України з карантину

  • В Україні з 12 березня запровадили загальнонаціональний карантин, згодом його продовжили до 22 травня. За прогнозами МОЗ, обмеження триватимуть щонайменше до 22 червня.
  • Загалом уряд передбачив п’ять етапів виходу з карантину. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, якщо епідемічна ситуація буде сприятливою, їхня реалізація розпочнеться швидше, ніж передбачали. Однак, про швидке скасування карантину не мовиться. Крім того, все має відбуватися поступово.
  • З 1 травня в Україні почали відкривати продовольчі та аграрні ринки. А 14 числа Кабмін дозволив відкрити непродовольчі ринки.
  • 22 травня розпочався другий етап пом'якшення карантину, зокрема запрацювали громадський транспорт, готелі та ресторани. А 1 червня стартував 3 етап – відновили роботу залізниця, спортивні зали та басейни.

етапи виходу з карантину
5 етапів виходу України з карантину / Інфографіка 24 каналу