Близько 11 години ранку за місцевим часом у поліцію надійшло повідомлення про підозрілі конверти, які хтось відправив у посольство. На тлі останніх подій працівники дипломатичного відомства вирішили не ризикувати й одразу викликати фахівців.

Читайте також Ми їм у дипломатії влаштували хорор, а вони нам – трилер, – Кулеба про конверти з очима тварин

Конверти забрали на експертизу

Правоохоронці оточили будівлю посольства та тимчасово обмежили рух транспорту на цій ділянці. Водночас піротехніки забрали листи на експертизу. Наразі невідомо, що є всередині конвертів.

Що відбувається біля посольства України у Румунії: відео


Біля посольства України працюють правоохоронці / Фото Inquam Photos


Поліцейські оточили будівлю / Фото Inquam Photos

У МЗС заявили про нові випадки конвертного терору

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про нові випадки надсилання до українських посольств небезпечних пакунків. Окрім посольства в Румунії, 6 грудня додалося посольство України в Данії.

Кулеба зазначив, що проти українських посольств і консульств була розгорнута кампанія терору й залякування. Проте він наголосив, що Україну марно намагаються залякати, адже це нічого не дасть.

Можу лише повтори для всіх ворогів української дипломатії та України – вам не вдасться злякати чи зупинити нас. Ми єдина команда українських дипломатів і ми продовжуємо працювати на захист України та наближення нашої перемоги,
– сказав Кулеба.

Що відомо про погрози дипломатам

Впродовж кількох останніх днів в українські посольства по всьому світу надходять посилки або з вибухівкою, або з рештками тварин. У Міністерстві закордонних справ повідомили, що 21 випадок погроз зафіксували вже у 12 країнах.

Хоч більшість небезпечних конвертів і вдалося знешкодити, у Мадриді надіслана вибухівка підірвалася. Через це одна людина зазнала поранень.

На листах з очима тварин і вибухівкою історія не завершилася. Далі погрози набули ще більшого маразму – будинок посла України у Ватикані Андрія Юраша вимазали екскрементами.

У Росії виправдовуються, що вони буцімто до цього "не причетні". "Кухар" Путіна та засновник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин заявив, що його вбивці-вагнерівці "ніколи не займатимуться такими хамськими та дурними витівками".