"Слуга народу" може очолити НБУ

Можливість призначення одного з нардепів главою Нацбанку прокоментував очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, пише Інтерфакс-Україна.

Читайте також Призначення голови НБУ: кого бачить на цьому місці та чого чекає "Слуга народу"

Це може бути народний депутат,
– зазначив Арахамія.

Він не уточнив, чи є претендент на посаду керівника НБУ членом профільного комітету парламенту. Однак, за словами керівника фракції, мова йде не про голову комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Арахамія також висловив впевненість у тому, що у випадку прийняття рішення про призначення його колеги по фракції на посаду глави Нацбанку політсила підтримає такий крок.

"Якщо це буде, наприклад, депутат нашої фракції, думаю, що обговорення зайве і все підтримають, як завжди", – додав нардеп.

До слова, наразі НБУ після відставки Якова Смолія очолює Катерина Рожкова.

Дізнайтеся більше Чому головні кандидати відмовляються від крісла голови НБУ

Відставка Смолія: основне

  • Яків Смолій подів у відставку з посади голови НБУ 1 липня через систематичний політичний тиск.
  • Після його заяви Володимир Зеленський зареєстрував у Раді відповідний проєкт постанови, а нардепи 3 липня проголосували.
  • Чимало економістів, представників міжнародних організацій висловили свою підтримку Смолію. ЗМІ писали, що відставка стала наслідком суперечки з президентом, а глава НБУ відреагував емоційно.
  • В Офісі Президента будь-який тиск на тепер вже екскерівника Нацбанку заперечують.
  • Ймовірні кандидати пост нового глави НБУ: голова правління державного Укргазбанку Кирило Шевченко, колишній голова правління Райффайзен банку Аваль Володимир Лавренчук та ексміністр розвитку економіки Тимофій Милованов.