Постійні зміни, безумовно, негативно впливають на підготовку, організацію та ведення бойових дій. Ми бачимо це як на Сході, так і на Півдні. Про це 24 каналу сказав військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Варте уваги Генерали у літній формі взимку, – Жданов розніс шоу Шойгу з нібито поїздкою на фронт

"З моменту проведення Херсонської наступальної операції нами була перехоплена стратегічна ініціатива, і ми її утримуємо. Це дуже важливо", – наголосив він.

Нічого не виходить

Як зауважує Романенко, призначення генерала, який брав участь у проведення провального бліцкригу, ситуацію не покращило. Треба щось робити й шукати якісь ефективні ходи.

Вагомий вплив на ситуацію здійснюють, зокрема, дії "вежі Кремля" та путінського оточення. Мовиться про команду на чолі з кримінальником Євгєнієм Пригожиним, куди входять генерал Сєргєй Суровікін, який очолює командування російськими військами на території України, та глава Чечні Рамзан Кадиров. Вона бореться з представниками ФСБ й міноборони в обличчі Сєргєй Шойгу та начальника генштабу Валєрія Гєрасімова.

Є питання по суті. Зрозуміло, що треба покращувати, але їм це не вдається. Є дуже серйозний політичний вплив на підготовку, організацію та ведення бойових дій. Коли він погіршує ситуацію, яка об'єктивно складається, будуть відповідні результати,
– стверджує генерал-лейтенант.

Звичайно, для нас такий розвиток подій є якнайкращим. "Нехай вони там колотяться, це на руку нам. Наразі ми проводимо стратегічну операцію, підсумком якої має стати переведення противника до оборони", – резюмував Ігор Романенко.

Втрати ворога станом на 30 грудня

  • "Друга армія світу" стрімко втрачає особовий склад і техніку у війні проти України. 29 грудня наші воїни ліквідували ще 690 загарбників.
  • У Генштабі повідомили, що станом на 30 грудня загальні бойові втрати Росії вже складають 105 250 загиблих окупантів. Проте дані не остаточні, тому що проводити підрахунки в умовах запеклих боїв дуже складно.
  • За минулу добу найбільше втрат ворог зазнав на Бахмутському та Лиманському напрямках. Зазначимо, що на околицях Бахмута точаться найзапекліші бої. Ворог намагається оточити місто та взяти його під свій контроль.
  • Наші військові завдали по окупантах 12 авіаударів по районах скупчення живої сили, зброї та техніки. Також відомо про удар по позиції зенітно-ракетного комплексу.
  • Ефективно свою роботу виконали також ракетники й артилеристи. Вони уразили 5 пунктів управління, 5 районів скупчення живої сили, а також склад боєприпасів.