Згідно з загальнонаціональною програмою з енергоефективності на 2010-2015 роки, під відновлювальні джерела енергії за 5 років можуть відвести не більше 6% загального енергобалансу країни, що дуже замало, кажуть експерти.

Зауважимо, учасники Міжнародного форуму чистих технології ECOSMART-2011, висловлювали чіткі переконання, що потрібно змінювати підходи до енергоефективності та чистих технологій як у країні в цілому, так і на кожному підприємстві зокрема.

“Піднялися вимоги до продукції, зараз багато стандартів передбачають сертифікацію продукції на всіх етапах життєвого циклу і безумовно, якщо ти хочеш працювати на зовнішньому ринку ти повинен бути екологічним. Це починає стимулювати”, - каже директор компанії Fuel Alternative Юлія Березовська.

Держава має стимулювати бізнес використовувати альтернативні джерела енергії, в першу чергу, шляхом створення сприятливих умов, а саме через податкове субсидіювання та компенсацію ставок за кредитами.

“Головним завданням має бути зростання економіки країни, тому необхідно стимулювати приватний сектор, який зацікавлений в висхідній траєкторії економічного розвитку”, - каже екс-виконавчий секретар зі зміни клімату ООН Іво де Бор.

Важлива також підтримка міжнародних фінансових організації. Так за минулий рік на програми енергоефективності Україна отримала близько 350 млн. дол. Однак для збільшення інвестицій необхідна чітка і передбачувана політика держави, зауважують фахівці.