При цьому, діяльність Курта Волкера, який донедавна був спеціальним представником США у переговорах щодо України, оцінює як погіршення взаємодії США та України. Про це Вадим Пристайко заявив в інтерв’ю BBC.

Звернуть увагу: Пристайко про новий обмін полоненими: Над цим працюємо кожен Божий день

Про роботу Вікторії Нуланд

За словами Пристайка, вона одночасно займала офіційну позицію у Держдепартаменті та працювала у справах Європи, тому розуміла весь процес відносин Україна – США.

Нам здавалося, це більш ефективний шлях – коли людина має апарат, який працює на неї, ці люди професійно займаються відносинами з Україною і бачать крім мінського процесу весь спектр відносин зі США,
додав глава МЗС.

Що відомо про Вікторію Нуланд?Офіційний представник Державного департаменту США у 2011 2013 роках. Пізніше помічниця державного секретаря США у справах Європи та Євразії.

11 грудня 2013 року, під час подій Єврореволюції в Україні, як помічника Держсекретаря США зустрічалась з Президентом України Віктором Януковичем, а також відвідала Майдан Незалежності та поспілкувалася з учасниками протесту.

Як було за Курта Волкера?

Пристайко заявив, що з повагою ставиться до нього, але він не був співробітником Держдепу, у нього не було апарату, який би на нього працював, він не міг бути залучений до всіх існуючих процесів. Це вже на той момент був трохи зменшений рівень взаємодії з Україною.

Читайте також: Чи зустрінеться Зеленський з Путіним: відповідь Пристайка

Міністр закордонних справ заявив про бажання України мати людину, яка б постійно працювала з Україною і допомагала щодо "мінського" і "нормандського" форматів.

Цікаво! Можливе скасування посади держпредставника США в Україні пов'язане з тим, що в адміністрації США вважають, що в напрямку України працювати стало важко. Тому знайти заміну теж буде складно.

Що відомо про Курта Волкера?Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України від 2017 до 2019 рік.

Негативно відреагував на видачу Росією паспортів в ОРДЛО.

Пішов у відставку 27 вересня, старши першим високопоставленим американським чиновником, який залишив свою посаду після початку процедури імпічменту президента США Дональда Трампа.