Повінь зруйнувала міст поблизу Калуша

Потужна негода на Прикарпатті зруйновала пішохідний міст, який з’єднував село Підмихайля і калуський мікрорайон Хотінь, пише видання "Курс".

Важливо Захід України під водою: зруйновані дороги і підтоплені будинки – фото, відео

Міст не витримав напору води, яка різко піднялася у річці в останні дні. Як видно на фото, опублікованих у мережі, бурхлива вода знесла підступи до мосту і обламала частину перил.


Зруйнований міст біля Калуша / фото з фейсбуку "Чорний Список Калуша"

У 2008 році повінь вже руйнувала цей 145-метровий міст. Тоді місцевим жителям кілька років доводилось добиратися до Калуша через села Добровляни або Вістову. Відновлення мосту затягнулося аж на 7 років. У жовтні 2015 року новий піхохідний міст урочисто відкрили і навіть освятили.


Міст урочисто відкривали у 2015 році / фото з соцмереж

Цей канатно-підвісний міст був побудований ще у 1970-х роках. Після повені у 2001 році він перебував в аварійному стані, тож у 2002-му його укріпили великогабаритним камінням. У 2006 році на мості провели ремонтні роботи, частково замінивши поздовжні та поперечні балки. Однак він так і не вистояв ні перед стихією у 2008 році, ні перед повінню у наші дні.


Повінь зруйнувала міст через річку Лімниця / фото з фейсбуку

Негода на Прикарпатті: головне

  • На Заході України вже кілька днів вирує жахлива негода. Найскладніша ситуація – в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. В обох регіонах оголошений "червоний" рівень небезпеки.
  • Також від повеней страждає Львівщина, Закарпаття та Тернопільщина.
  • Жертвами повеней стали 3 людей: дві жінки і чоловік.
  • Вода у річках на Прикарпатті піднялася до рекордних 5 – 7 метрів, затопила береги, дороги, сотні будинків, зруйнувала дамби та мости. Також паводок пошкодив газопроводи та водопроводи, тож деякі населені пункти залишились без газу і води.
  • Влада проводить евакуацію людей, відселили понад 100 осіб. Частина людей відмовляється від евакуації та залишається на місці.
  • На надзвичайну ситуацію з паводками у західних регіонах відреагував і президент Володимир Зеленський. Він обговорив з урядом питання допомоги людям, які потерпають від повеней і сильних опадів, і поставив завдання відправити до постраждалих регіонів гуманітарний вантаж.