Адже це зовсім не допоможе країні-агресорці. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.

Зверніть увагу СБУ відпрацювала сценарій можливого нападу терористів в зоні ООС: потужне відео

Україні потрібно очікувати провокацій

За його словами, натомість треба очікувати точкові напади та провокації від країни-окупантки. Також проросійські бойовики дотримуватимуться тактики "змусити Україну поступитися".

Загалом не думаю, що нам треба очікувати повномасштабного вторгнення на всю територію України. Адже насправді це поставить повний хрест на усіх інших зовнішніх активностях Росії,
– наголосив Краєв.

Він пояснив, що таке рішення не тільки призведе до введення нових санкцій щодо Росії. Окрім цього, держава витратить забагато своїх ресурсів.

Кілька сценаріїв розвитку подій

На думку експерта, треба розглядати кілька сценаріїв розвитку подій.

  • Перший сценарій

Наразі найімовірнішим сценарієм виглядає те, що подібне стягнення військ дозволить, по-перше, надати Росії більшу допомогу терористичним організаціям тимчасово окупованих територій.

Зокрема перекинути до них більше техніки, озброєння, більше експертів і нових добровольців. Так створюватимуть нові провокації на лінії розмежування і підбурюватимуть українських військових.

  • Другий сценарій

По-друге, потрібно бути готовим до того, що Росія діятиме тактикою швидких, невеликих проривів на українську територію, в основному на східному та південному напрямках.

"Крім того, варто очікувати значного посилення білоруської загрози. Оскільки це перекидання може бути частиною посилення корпусу російських і білоруських військ, які розташовані на нашому північному кордоні", – наголосив Краєв.

Краєв сказав, чи буде повномасштабне вторгнення в Україну: дивіться відео

Ситуація на Донбасі: головні новини

  • За словами експертів, перекидання військ Росії відбувається плавномірно. Якщо нинішні темпи збережуться до січня, то загальна чисельність російських військ біля кордону України значно перевищить показники квітня, коли окупанти стягували війська до прикордонних регіонів.
  • За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, новий напад на Україну дуже дорого коштуватиме Росії.
  • Посольство Сполучених Штатів Америки вже закликало своїх громадян бути обережними біля українських кордонів.
  • До речі, до України зі США вже прибули 2 патрульні катери, які передали в межах безпекової допомоги. Крім того, нам передадуть 80 тонн боєприпасів.