Ще одна ймовірна причина – погодні умови та аномальна спека. Про це повідомляє глава Нацполіції України Ігор Клименко, пише пресслужба МВС.

Детально Пожежі на Луганщині: вогонь локалізовано – останні новини

"Слідчі розслідують кримінальне провадження за частиною 2 статті 270 Кримінального кодексу України, це – порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, яке спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки", – пояснив він.

Версії пожеж в Луганській області

  • вплив аномально високої температури повітря та погодних умов;
  • необережне поводження з вогнем;
  • умисний підпал з хуліганських чи інших мотивів.

Клименко наголошує, що остаточну причину встановлять лише після проведення комплексу необхідних експертиз.

Основне завдання наразі – врятувати людей, а також не допустити випадків мародерства. Ми створили додаткові мобільні групи поліцейських, котрі посилено патрулюють ці райони,
– наголосив голова Національної поліції України.

Окрім того на засіданні Кабміну Ігор Клименко зазначив: вивчатимуть і версію про потрапляння бойового снаряду з окупованих територій. "У нас є оперативна інформація, що напередодні був обстріл військово-опорного пункту зі сторони противника боєприпасами", – зазначив Клименко.

Лісові пожежі на Луганщині: що треба знати

  • Вогонь вже винищив близькл 5 тисяч гектарів лісу. До гасіння пожежі вже залучили понад 1200 осіб та 200 одиниць техніки, серед них – підрозділи Нацгвардії та ЗСУ.
  • Полум'я впритул підібралося до обласного центру – Сєвєродонецька. У сусідніх селищах знищені десятки будинків.
  • Президент України Володимир Зеленський дав дозвіл на залучення авіації. Це рішення ускладнювали проросійські бойовики, які не гарантували безпечного неба. Наразі на місці працюють 2 літаки АН-32П.
  • Вогонь вже призвів до смерті щонайменше п'яти осіб. У лікарнях перебувають 32 місцевих жителів.
  • Глава держави обіцяє матеріальну допомогу сім'ям загиблих, постраждалим і тим, хто втратив дім у вогні.