Про підтримку України повідомив у твіттері посол в ЄС і Бельгії Микола Точицький. Він розмовляв з єврокомісаром з питань кризового менеджменту Янезом Ленарчичем, який запевнив, що ЄС готовий підтримати Україну у врегулюванні ситуації з пожежами в Чорнобильській зоні.

Важливо Пожежі в Чорнобильській зоні: усе, що відомо, фото і відео

"Радий був почути, що ситуація під контролем. ЄС буде й далі вести моніторинг і буде й далі готовий надати допомогу, допоки пожежі не будуть повністю ліквідовані", – написав у твіттері Ленарчич.

Єврокомісар уточнив, що моніторинг проводитимуть за допомогою Системи реагування на надзвичайні ситуації Copernicus Європейської комісії. За даними цієї системи супутникового моніторингу, пожежі в Чорнобильській зоні спалахнули ще 2 квітня, хоча в Україні про них офіційно повідомили 4 квітня.

Що відомо про пожежі в Чорнобильській зоні

  • Про перші пожежі в Чорнобильській зоні у 2020 році стало відомо 4 квітня. Тоді загорілася трава, і від неї вогонь легко перекинувся на дерева.
  • На другий день пожежі вогонь охопив площу до 100 гектарів. А 14 квітня вогонь вже рухався у напрямку Прип’яті. Тоді пожежа поширилася на відстань до 2 кілометрів від сховища радіоактивних відходів.
  • Вранці 16 квітня вогню там вже не було, але надзвичайники все ще гасили осередки тління. Однак вже увечері пожежа спалахнула повторно. Того ж дня вогонь у зоні відчуження біля села Корогод вдалось загасити.
  • Станом на ранок 21 квітня рятувальники продовжують боротися з пожежами в зоні відчуження.
  • Правоохоронці вже затримали людей, яких підозрюють у підпалах. З’ясувалося, що підозрювані спалювали суху траву, від якої вогонь перекинувся на Чорнобильську зону, а тоді поширився на велику площу. Один із підозрюваних сказав, що зробив це заради розваги.