Про це пише видання "Сегодня".
"Час розгляду справи апеляційним судом законом необмежений. Але, як правило, апеляція по кримінальних справах триває три-чотири засідання. 50% апеляційних скарг розглядається на першому засіданні, після чого одразу виноситься рішення. Інша половина після 4-го засідання", – розповів правозахисник.
За словами Багірова, згідно з українськими законами, може бути декілька варіантів апеляційного рішення.
"Буває так, що апеляційні суди скасовують рішення першої інстанції і відправляють справу на новий розгляд, але арештанта залишають за ґратами. Можуть винести рішення скасувати перше рішення, відправити на першу інстанцію, а арештанта випустити на підписку про невиїзд", – говорить Багіров.
"Третій варіант – скасувати рішення суду першої інстанції й визнати підсудну невинною. Четвертий – залишити рішення у силі й залишити підсудну в місцях утримання", – додає він.
Багіров зазначає, що у справі Тимошенко можливі всі ці варіанти. "Але все ж таки, думаю, що суд скасує рішення Печерського суду і відправить справу на новий розгляд з іншим суддею. А Тимошенко, швидше за все, залишиться в СІЗО", – вважає експерт.
За підрахунками "Сегодня", якщо справу повернуть до суду першої інстанції, то винесення нового рішення і розгляд нової апеляції може тривати до жовтня наступного року, коли пройдуть парламентські вибори.
Нагадаємо, 1 грудня, у Апеляційному суді Києва розпочався попередній розгляд апеляції на рішення Печерського райсуду, згідно з яким екс-прем’єра Юлію Тимошенко визнали винною у перевищенні повноважень при підписанні газових угод з Росією.
Разом з тим, народний депутат Андрій Шевченко вважає, що в українських судах Тимошенко вже не виправдати.