Президент України подякував австралійському прем'єру за те, що він своїм приїздом підтримав українців у час війни Росії проти нашого народу. До слова, це перший візит очільника уряду Австралії за всю історію двосторонніх відносин між країнами.

Читайте також Німеччина зі союзниками обговорюють гарантії безпеки для України

Що обговорювали Зеленський та Албенізі

Володимир Зеленський наголосив, що Австралія підтримує Україну й надає нам важливу допомогу, зокрема в оборонній галузі. Президент повідомив, що на зустрічі з австралійським прем'єром ключовими темами обговорень були співпраця країн у галузі безпеки та подальший захист свободи.

Крім того, політики обговорили спровоковану Росією глобальну продовольчу кризу, економічні виклики, а також необхідність посилення макрофінансової підтримки України.

Цінуємо готовність Австралії приєднатися до повоєнної відбудови України. Дякую за візит і змістовні переговори,
– підсумував Зеленський.

Нагадаємо, що напередодні зустрічі із Зеленським очільник австралійського уряду відвідав Бучу та Ірпінь. Політик був вражений від побаченого – зруйнованих цивільних будинків, слідів від мін та знищеного аеропорту "Антонова".

Додамо, що раніше Австралія ввела санкції проти російських депутатів і маріонеток Кремля на Донбасі, російських пропагандистів та чиновників, зокрема Іллі Киви. Крім того, обмеження торкнулись російських компаній.

Ще у квітні Україна отримала 20 австралійських бронетранспортерів Bushmaster й військову допомогу на загальну суму понад 20 мільйонів доларів.

До теми – пресконференція Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Австралії Ентоні Албенізі