Джорджія Мелоні заявила про участь президента України у саміті на виступі перед журналістами, що відбувся на заході у Квірінальському саду в Римі з нагоди Дня Республіки.

Дивіться також Хто не ризикує, той не п'є шампанського: як суперечлива тактика Зеленського впливає на Захід

Що відомо про участь Зеленського у саміті G7

Прем'єрка Італії Джорджія Мелоні заявила, що Володимир Зеленський візьме участь у саміті G7 в італійському регіоні Апулія. Саміт відбудеться 13 – 15 червня.

Наразі не оприлюднювали інформацію щодо того, чи президент України відвідає Італію, чи доєднається до саміту онлайн. Адже 15 – 16 червня Україна проведе глобальний саміт миру, який пройде у Швейцарії.

Видання Financial Times писало, що український лідер може поїхати в Італію, щоб підписати безпекову угоду з президентом США Джо Байденом.

За кілька днів до мирного саміту Зеленський і Байден, як очікується, підпишуть двосторонню угоду про безпеку в кулуарах зустрічі G7 в Італії наступного місяця,
– написало видання, посилаючись на власні джерела серед посадовців США.

Журналісти переконані, що ця безпекова угода стане найважливішою з-поміж інших, адже передбачає:

  • зобов'язання щодо довгострокової підтримки. Зокрема, військової;
  • обмін розвідувальними даними;
  • економічну допомогу.

Однак видання не називає точної дати підписання документа між Україною та США.

"Велика сімка" підтримує передачу Україні заморожених російських активів

  • Країни "Великої сімки" підтримують передачу Україні заморожених російських активів. Країни вже обговорюють можливість використання заморожених російських активів як гарантій для посилення допомоги Києву.
  • Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо заявив, що вже у червні на саміті G7 очікують конкретні рішення. Адже "Велика сімка" шукає компроміс щодо використання активів, багато з яких перебувають в ЄС.
  • Наразі ідея про активніше використання цих надприбутків користується "все більшою підтримкою" в межах G7. Детальніше про це читайте за посиланням.