Про це пише ЗМІ з посиланням на неназвані джерела серед посадовців США. Точна дата підписання безпекової угоди наразі невідома.

До теми "Разом завжди сильніші": Україна підписала безпекові угоди ще з 3 країнами

Україна і США підпишуть безпекову угоду

Як пишуть у ЗМІ, Україна та США підпишуть безпекову угоду в Італії напередодні Саміту миру. Ймовірно, підписання відбудеться в кулуарах зустрічі "Великої сімки".

За кілька днів до мирного саміту Зеленський і Байден, як очікується, підпишуть двосторонню угоду про безпеку в кулуарах зустрічі G7 в Італії наступного місяця,
– пише Financial Times, посилаючись на власні джерела серед посадовців США.

Як зауважують журналісти, ця безпекова угода стане найважливішою з-поміж інших, адже документи передбачають зобов'язання щодо дострокової підтримки, зокрема військової, а також обмін розвідувальними даними й економічну допомогу. Водночас точно невідомо, у який день відбудеться підписання угоди, але саміт G7 запланований на 13 – 15 червня.

Видання додає, що угоду уклали протягом останніх тижнів, що "відзначились дедалі більшою напругою у відносинах між Києвом і Вашингтоном".

З якими країнами Україна вже підписала безпекові угоди

  • Під час закордонного візиту 27 – 28 травня Володимир Зеленський підписав безпекові угоди з лідерами 3 країн. Мовиться про Іспанію, Португалію та Бельгією.
  • Під час візиту до Латвії 11 квітня 2024 року Володимир Зеленський також підписав безпекову угоду з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом.
  • До слова, першою країною, з якою Україна підписала безпекову угоду, стала Велика Британія. Так, 12 січня 2024 року під час візиту британського прем'єра Ріші Сунака до Києва країни підписали безпекову угоду.
  • Угода між Україною та Великою Британією формалізує безпекові домовленості, які є на сьогодні, гарантує довгострокову підтримку, а також передбачає 3 компонент, який запобігає новому нападу Росії.
  • Загалом, Україна підписала безпекові угоди з 12 країнами: Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Португалія, Бельгія.