Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами назвав ситуацію на фронті дуже складною. Росія накопичує війська, а Україна потребує озброєння, зокрема більше систем ППО.

Читайте також Росіяни почали відчувати війну на собі, підтримка населення не зростає, – Зеленський

Зеленський пояснив всю суть Росії

Президент дав зрозуміти, що окупантам не потрібен мир з Україною.

Їх (росіян – 24 Канал) завдання – мир? Ні. Повірте, не те що 50 на 50, одного відсотка у них немає думок, щоб закінчилася війна і був мир,
– пояснив голова держави.

Зеленський наголосив, що мир – це не план російських окупантів. Він припустив, що Росія може мобілізувати ще 300 000 зеків. Президент нагадав, як країна-агресорка залучала вагнерівців та засуджених до штурмів Бахмута. При цьому росіяни вбивали своїх же солдатів, якщо вони тікали.

Президент також нагадав, що Росія мобілізує чоловіків, зокрема молодих, на тимчасово окупованих територіях України. Як пояснив Зеленський, цих людей та своїх зеків Москва не рахує. За його словами, головна мета окупантів полягає у тому, щоб йти вперед та робити так, щоб менше трупів поверталося до Росії для уникнення суспільного резонансу.

Інші заяви Зеленського

  • На цій пресконференції голова держави також заявив, що передана Україні західна зброя дозволила знищити 12 літаків та 26 гелікоптерів ворога за добу. Зеленський закликав партнерів дати Україні більше ППО, щоб мирні українці не гинули під час російських обстрілів наших міст.
  • Крім цього президент розповів про свої очікування від майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні. Зеленський хоче побачити крок від країн-членів Альянсу, який дозволив би Україні стати ближче до НАТО.
  • Ще Зеленський розповів про завдання для України на 2024 рік. Держава має не дати росіянам окупувати більше українських територій, а також не дати їм заморозити війну.