Зараз Гані перебуває в Об'єднаних Арабських Еміратах. Звідти він і надав перші коментарі після втечі з Афганістану.

До теми Видурювали кошти на солдатів-привидів: чому армія Афганістану не змогла дати відсіч талібам

Ашраф Гані втік до ОАЕ і звідти зробив заяву

Про втечу президента Афганістану Ашрафа Гані з країни стало відомо ще 15 серпня. Однак тільки 18 числа в ОАЕ підтвердили, що втікач перебуває на території цієї країни.

Звідти Гані зробив перші заяви.

  • За його словами, ніякої втечі не було – він як глава держави вирішив виїхати, щоб уникнути в Афганістані кровопролиття.
  • І, звісно, жодних значних сум грошей з собою він не вивозив.

Нагадаємо, спершу не було офіційної інформації, як саме та куди відбув Гані, тож у ЗМІ та соцмережах ширилися чутки про панічну втечу президента, а також і про те, що той вивіз повні гелікоптери грошей.

Коротко про ситуацію в Афганістані

Таліби увійшли в Кабул 15 серпня. Місто здалося практично без опору. А президент Афганістану Ашраф Гані того ж дня склав повноваження і вилетів із країни. Поки таліби облаштовувалися, а Гані мовчав:

  • Ахмад Масуд, син афганського героя війни з СРСР Ахмада Шаха Масуда, оголосив талібам війну та закликав прихильників групуватися у провінції Панджшер.
  • Таліби ж натякнули, що лідером Афганістану буде один із засновників руху "Талібан" і чинний голова його політичного офісу в Катарі Абдул Гані Барадар.
  • Главою держави оголосив себе і віцепрезидент Афганістану Аммрулла Салех. Він заявив, що залишається на території країни, і звернувся до афганців зі закликом протистояти талібам.

Тож ситуація в країні далека від стабілізації. І військових, і політичних осередків, які претендують на лідерство – чимало.