Йоганніс зазначив, що він порушив це питання і в розмові з президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом. Американський лідер долучився до віртуального саміту

Зверніть увагу На саміті "Бухарестської дев'ятки" країни НАТО заявили про підтримку України

До порту Одеси зайшов фрегат берегової охорони США

Катер берегової охорони США прибув до порту Одеси після навчань із оперативної сумісності з українськими військовими у Чорному морі. Про це повідомили в командуванні Міністерства внутрішніх справ США в Європі та Африці.

Навчання із взаємодії на морі тривали кілька днів і продовжилися вже в порті. Державна прикордонна служба України повідомила, що 8 травня російські судна намагалися перешкодити навчанням в морі поблизу Одеси. За їхніми даними, кораблі Росії:

  • оголошували вигадані координати; 
  • небезпечно маневрували;
  • намагалися штучно звузити зону маневру для українського та американського кораблів. 

До теми Вперше за 13 років: до порту Одеси зайшов фрегат берегової охорони США

Хакерська атака на найбільший трубопровід США

За хакерською атакою, яка призвела до тимчасової зупинки одного з найбільших трубопроводів США ймовірно стоїть група, яка пов'язана з Росією. У Федеральному бюро розслідувань підтвердили, що кібератаку здійснили за допомогою програми DarkSide. 

Наразі федеральні агенти з'ясовують, чи були причетні до атаки іноземні громадяни. Напад на колоніальний трубопровід відбувся у п'ятницю, 7 травня. Хакери заблокували роботу систем компанії і вимагали викуп для поновлення доступу. Наразі невідомо, чи компанія заплатила гроші. 

Читайте також Хакерська атака на найбільший трубопровід: у США були змушені оголосити надзвичайний стан

Повний випуск програми "Голос Америки" за 10 травня 2021 року: дивіться відео