На саміті зосередили увагу на агресивних діях Росії, що викликають занепокоєння у НАТО. Про те, що тема відносин України і Росії буде у фокусі, ще до початку саміту заявляв президент Польщі Анджей Дуда.
Раніше Дуда підтвердив, що на саміті НАТО говоритимуть про Україну
Загроза від Росії
Саміт проходить 10 травня у Румунії. Його організували і онлайн, і офлайн: президенти Румунії та Польщі, як співорганізатори, перебувають в Бухаресті особисто, а решта лідерів приєдналися до заходу відеозв'язком.
За підсумками саміту "Бухарестської дев'ятки" ухвалили резолюцію, в якій була згадана підтримка України і засудження Росії.
Агресивні дії Росії та нарощування війська в безпосередній близькості від НАТО, включаючи нещодавню ескалацію в Чорному морі, на кордонах України та незаконно анексованому Криму, а також її агресивну гібридну діяльність продовжують загрожувати євроатлантичній безпеці та оскаржити міжнародний порядок, заснований на правила,
– йдеться у резолюції.
Лідери, що взяли участь у саміті, висловили підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії, України та Молдови в їх міжнародно визнаних кордонах.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що союзники НАТО на сході повинні консолідувати зусилля щодо відлякування Росії й захисту Альянсу. Це стосується зокрема показу своєї сили перед Росією.
У свою чергу інший співорганізатор саміту – президент Польщі Анджей Дуда – звернув увагу, що зустріч відбувається у розпал міжнародних навчань Defender Europe 2021. У цих масштабних навчаннях задіяні 28 тисяч військовослужбовців із 26 країн. За його словами, це є справжнім символом не лише солідарності, але і сили НАТО.